Reklama

Londyn: Ksenofobiczny atak na Polaka

Polski kierowca autobusu w Londynie został zaatakowany przez agresywnego mężczyznę, który kazał mu się wynosić z Wielkiej Brytanii.

Publikacja: 27.06.2017 13:41

Londyn: Ksenofobiczny atak na Polaka

Foto: Flickr

Do incydentu doszło w londyńskim autobusie linii 237. Polaka zaatakował werbalnie jeden z pasażerów, któremu kierowca zwrócił uwagę, że nie skasował biletu.

Reklama
Reklama

- Wracaj do swojego kraju - krzyczał agresywny mężczyzna, wyzywając Polaka i grożąc mu deportacją. Coraz bardziej pobudzony pasażer wulgarnie lżył Polaka,  łomotał w kabinę kierowcy, w końcu wysiadł z autobusu i zaczął niszczyć wycieraczki.

Cała awantura trwała około trzech minut.

Polskiemu kierowcy nic się nie stało, pracodawcy obiecali mu wsparcie. Autobus natomiast wymaga naprawy.

Reklama
Reklama

Kierowcy autobusów w Londynie przyznają anonimowo, że do takich wydarzeń dochodzi coraz częściej. Średnio dochodzi do nich 4 razy dziennie, ale stosunkowo rzadko mają podłoże ksenofobiczne, a awanturujący się pasażerowie nie są aż tak agresywni.

 

Społeczeństwo
Na szwedzki paszport trzeba zasłużyć
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Społeczeństwo
Nie żyje Jesse Jackson, jeden z liderów ruchu praw obywatelskich w USA
Społeczeństwo
Barack Obama wywołał poruszenie słowami o kosmitach. Teraz wyjaśnia
Społeczeństwo
Rosjanie sięgają po antydepresanty jak nigdy wcześniej. Wojna silniejsza niż pandemia
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama