Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Protest taksówkarzy. Uber notuje wzrost

123RF
W poniedziałek w wielu miastach Polski odbył się strajk taksówkarzy. Najwięcej korzyœci protest przyniósł firmie Uber.

Taksówkarze w poniedziałek rano zablokowali ulice największych polskich miast. Protestowali przeciwko funkcjonowaniu w naszym kraju firmy Uber. Firma SentiOne przeprowadziła badanie reakcji internautów. Jagoda Prętnicka-Markiewicz powiedziała, że pojawiło się ponad 32 tys. wzmianek i na jednš pozytywnš, pojawiały się trzy negatywne. Komentujšcy głównie krytykowali działanie taksówkarzy.

Większoœć negatywnych komentarzy pojawiło się rano, gdy mieszkańcy próbowali dostać się do miejsc pracy lub szkoły. Po południu coraz częœciej internauci konstruktywnie komentowali przebieg protestu.

Strajk wpłynšł również na decyzje klientów. Kacper Winiarczyk, dyrektor generalny Uber Polska powiedział w rozmowie z serwisem Newseria, że firma odnotowała w ostatnich dniach większy wzrost użytkowników. Winiarczyk podkreœla jednak, że odnotowany wzrost nie jest jedynie efektem przeprowadzonego strajku. – Przede wszystkim skupiamy się na tym, aby porzšdnie wykonywać naszš pracę, czyli oferować mieszkańcom miast, w których funkcjonujemy, przejazdy, które sš bezpieczne, które sš wygodne, przejrzyste i dostępne cenowo. I widać, że Polacy takich rozwišzań poszukujš, obecnie już ponad milion użytkowników w Polsce korzysta z Ubera. Będziemy skupiać się na tym, aby poœród tych użytkowników pojawił się następny milion - powiedział.

ródło: Newseria.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL