Pożar apartamentowca Grenfell Tower w Londynie. Polska rodzina poszkodowana w pożarze

aktualizacja: 14.06.2017, 16:11
Foto: AFP

Polska rodzina została poszkodowana w pożarze wieżowca w Londynie. Pomocy udziela jej konsul, który jest w kontakcie z najbliższymi rodziny - poinformowała PAP.

REDAKCJA POLECA

Ministerstwo dodało, że na bieżąco weryfikuje doniesienia i zgłoszenia o innych obywatelach, którzy mogli ucierpieć w pożarze w Londynie.

Telewizja TVN24 poinformowała, że polsko-angielska rodzina mieszkała na 12. lub 13 piętrze budynku, w którym dziś w nocy doszło do pożaru. Bliscy rodziny od rana próbują się z nimi skontaktować. Bezskutecznie.

Służby kontaktowały się z londyńskimi szpitalami, jednak w żadnym z nich nie było członków rodziny. 

Pożar apartamentowca

24-piętrowy budynek położony w dzielnicy Kensington spalił się doszczętnie. Od godz. 1 w nocy w czasu lokalnego (godz. 2 w Polsce) trwa akcja ratownicza i gaszenie ognia; bierze w niej udział ponad 200 strażaków i 40 pojazdów pożarniczych. Na wyższych piętrach budynku wciąż widać płomienie. 

Według najnowszych informacji pogotowia ratunkowego, co najmniej sześć osób zginęło, a 74 zostały ranne, z czego 20 jest w stanie krytycznym. Służby ratunkowe i burmistrz Londynu Sadiq Khan przypuszczają, że liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie; cały czas jest też wiele osób zaginionych.

Komentarz dnia
Żródło: TVN24

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE