Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Pożar apartamentowca Grenfell Tower w Londynie. Polska rodzina poszkodowana w pożarze

AFP
Polska rodzina została poszkodowana w pożarze wieżowca w Londynie. Pomocy udziela jej konsul, który jest w kontakcie z najbliższymi rodziny - poinformowała PAP.

Ministerstwo dodało, że na bieżšco weryfikuje doniesienia i zgłoszenia o innych obywatelach, którzy mogli ucierpieć w pożarze w Londynie.

Telewizja TVN24 poinformowała, że polsko-angielska rodzina mieszkała na 12. lub 13 piętrze budynku, w którym dziœ w nocy doszło do pożaru. Bliscy rodziny od rana próbujš się z nimi skontaktować. Bezskutecznie.

Służby kontaktowały się z londyńskimi szpitalami, jednak w żadnym z nich nie było członków rodziny. 

Pożar apartamentowca

24-piętrowy budynek położony w dzielnicy Kensington spalił się doszczętnie. Od godz. 1 w nocy w czasu lokalnego (godz. 2 w Polsce) trwa akcja ratownicza i gaszenie ognia; bierze w niej udział ponad 200 strażaków i 40 pojazdów pożarniczych. Na wyższych piętrach budynku wcišż widać płomienie. 

Według najnowszych informacji pogotowia ratunkowego, co najmniej szeœć osób zginęło, a 74 zostały ranne, z czego 20 jest w stanie krytycznym. Służby ratunkowe i burmistrz Londynu Sadiq Khan przypuszczajš, że liczba ofiar œmiertelnych prawdopodobnie wzroœnie; cały czas jest też wiele osób zaginionych.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL