Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Celnicy zatrzymali matkę. Dziecko w walizce

Służba Celna
Służba Celno-Skarbowa przeprowadziła kontrolę pocišgu relacji Kijów-Przemyœl. W jednej z walizek znaleŸli 8-letniego chłopca.

Rutynowej kontroli dokonano wczoraj w południe. Uwagę funkcjonariuszy przykuł bagaż 50-letniej kobiety. Podczas kontroli pasażerka nerwowo reagowała na obecnoœć celników. Jedna z walizek znajdowała się obok kobiety, a nie jak pozostałe, w luku bagażowym. 

Funkcjonariusze poprosili kobietę o pokazanie zawartoœci bagażu. Ta odmówiła i odsunęła suwak jednie na kilka centymetrów. Po sprawdzeniu bagażu służby odkryły, że pod odzieżš znajduje się 8-letni chłopiec. Funkcjonariusze wycišgnęli dziecko z walizki, na co nie chciała zgodzić się jego matka.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Również wtedy matka nie chciała na to wyrazić zgody.

Służba Celno-Skarbowa sprawdziła informacja na temat kobiety. Kilka dni wczeœniej próbowała z chłopcem przekroczyć polsko-ukraińskš granicę, jednak została zatrzymana. 8-latek nie miał przy sobie wymaganych dokumentów. 

Obywatelka Ukrainy usłyszała zarzut pomocnictwa w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy i ukarana została mandatem w wysokoœci 200 zł.

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL