Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Społeczeństwo

Celnicy zatrzymali matkę. Dziecko w walizce

Służba Celna
Służba Celno-Skarbowa przeprowadziła kontrolę pociągu relacji Kijów-Przemyśl. W jednej z walizek znaleźli 8-letniego chłopca.

Rutynowej kontroli dokonano wczoraj w południe. Uwagę funkcjonariuszy przykuł bagaż 50-letniej kobiety. Podczas kontroli pasażerka nerwowo reagowała na obecność celników. Jedna z walizek znajdowała się obok kobiety, a nie jak pozostałe, w luku bagażowym. 

Funkcjonariusze poprosili kobietę o pokazanie zawartości bagażu. Ta odmówiła i odsunęła suwak jednie na kilka centymetrów. Po sprawdzeniu bagażu służby odkryły, że pod odzieżą znajduje się 8-letni chłopiec. Funkcjonariusze wyciągnęli dziecko z walizki, na co nie chciała zgodzić się jego matka.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Również wtedy matka nie chciała na to wyrazić zgody.

Służba Celno-Skarbowa sprawdziła informacja na temat kobiety. Kilka dni wcześniej próbowała z chłopcem przekroczyć polsko-ukraińską granicę, jednak została zatrzymana. 8-latek nie miał przy sobie wymaganych dokumentów. 

Obywatelka Ukrainy usłyszała zarzut pomocnictwa w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy i ukarana została mandatem w wysokości 200 zł.

 

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL