Celnicy zatrzymali matkę. Dziecko w walizce

aktualizacja: 16.06.2017, 07:49
Foto: Służba Celna

Służba Celno-Skarbowa przeprowadziła kontrolę pociągu relacji Kijów-Przemyśl. W jednej z walizek znaleźli 8-letniego chłopca.

Rutynowej kontroli dokonano wczoraj w południe. Uwagę funkcjonariuszy przykuł bagaż 50-letniej kobiety. Podczas kontroli pasażerka nerwowo reagowała na obecność celników. Jedna z walizek znajdowała się obok kobiety, a nie jak pozostałe, w luku bagażowym. 

Funkcjonariusze poprosili kobietę o pokazanie zawartości bagażu. Ta odmówiła i odsunęła suwak jednie na kilka centymetrów. Po sprawdzeniu bagażu służby odkryły, że pod odzieżą znajduje się 8-letni chłopiec. Funkcjonariusze wyciągnęli dziecko z walizki, na co nie chciała zgodzić się jego matka.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Również wtedy matka nie chciała na to wyrazić zgody.

Służba Celno-Skarbowa sprawdziła informacja na temat kobiety. Kilka dni wcześniej próbowała z chłopcem przekroczyć polsko-ukraińską granicę, jednak została zatrzymana. 8-latek nie miał przy sobie wymaganych dokumentów. 

Obywatelka Ukrainy usłyszała zarzut pomocnictwa w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy i ukarana została mandatem w wysokości 200 zł.

 

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE