Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Wielka Brytania: 50 tys. funtów dla niani za pracę w nawiedzonym domu

Fotolia.com
Małżeństwo Brytyjczyków, rodzice dwojga małych dzieci szukajš za poœrednictwem serwisu childcare.co.uk niani, która zaopiekuje się ich pociechami - w zamian otrzymujšc pokój w ich domu i pensje w wysokoœci 50 tysięcy funtów rocznie. W ogłoszeniu ostrzegajš jednak, że dom, w którym przyjedzie pracować niani, jest nawiedzony - pisze "The Independent".

Małżeństwo szuka osoby dyspozycyjnej - jak czytamy w ogłoszeniu przez cztery dni w tygodniu będzie ona musiała zajmować się dziećmi przez cały dzień i całš noc, pod nieobecnoœć rodziców, którzy w tym czasie pracujš poza domem.

Dom znajduje się w niewielkiej wiosce położonej na szkocko-angielskim pograniczu. Autorzy ogłoszenia zaznaczajš, że w momencie, gdy go kupowali, ostrzeżono ich, że jest on nawiedzony.

Jak się okazało dla pięciu poprzednich niań zatrudnionych przez parę było to problemem - zrezygnowały one z pracy skarżšc się na dziwne hałasy oraz ruszajšce się meble.

Rodzice zastrzegajš, że sami nigdy nie doœwiadczyli żadnych paranormalnych zjawisk w swoim domu - majš one występować tylko wtedy, gdy nianie sš w domu same z dziećmi.

Mimo to oferujš płacę wyższš, niż zwyczajowe wynagrodzenie niani, właœnie ze względu na doœwiadczenia poprzednich opiekunek.

Richard Conway, dyrektor childcare.co.uk przyznaje, że przed umieszczeniem ogłoszenia zweryfikowali podane w nim informacje - i wszystkie zatrudnione przez parę nianie potwierdziły to, co napisali małżonkowie w ogłoszeniu.

ródło: The Independent

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL