Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Wypadek w Oświęcimiu. Kierowca seicento odda 150 tys. złotych na cele charytatywne

www.facebook.com
Internauci zebrali ponad 150 tysięcy złotych na nowy samochód dla 21-latka, który brał udział w wypadku z udziałem kolumny rzšdowej w Oœwięcimiu. Mężczyzna przekaże pienišdze na cele charytatywne.

Kilka dni po wypadku zorganizowano zbiórkę pieniędzy. Cel wyznaczony przez organizatora wynosił 5 tysięcy złotych, jednak szybko przekroczono tę sumę. Ostatecznie na nowy samochód dla 21-latka zebrano ponad 150 tysięcy złotych.

Kierowca nie zgłosił się po pienišdze. Jego adwokat, mecenas Władysław Pociej wyjaœnił w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że nie zrobi tego do czasu wydania wyroku w sprawie wypadku. - Bioršc pod uwagę, że w tej chwili trwa wcišż postępowanie przygotowawcze, które może przecišgnšć się nawet do czerwca, a potem czeka nas proces (co zabierze kolejne miesišce), liczymy się z tym, że pienišdze zostanš podjęte ze specjalnie utworzonego konta dopiero w przyszłym oku - wyjaœnił.

 

Adwokat dodał, że cel zbiórki nie zostanie prawdopodobnie spełniony. - Prawdopodobnie nie kupi on sobie nawet samochodu, choć taki był cel zbiórki. Wszystkie pienišdze przekaże na cele charytatywne - dodał.

Do wypadku doszło 10 lutego w Oœwięcimiu. Policja poinformowała, że rzšdowa kolumna trzech samochodów (pojazd premier Beaty Szydło jechał w œrodku) wyprzedzała fiata seicento; jego 21-letni kierowca przepuœcił pierwszy samochód, a następnie zaczšł skręcać w lewo i uderzył w auto szefowej rzšdu, które następnie uderzyło w drzewo. Poszkodowani zostali premier i szef jej ochrony, lżejsze obrażenia miał kierowca audi.

14 lutego prokuratorski zarzut nieumyœlnego spowodowania wypadku usłyszał kierowca fiata Sebastian K.

Kierowca nie przyznał się do winy, prokuratura nie podaje treœci jego wyjaœnień.

ródło: wirtualnemedia.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL