Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Afera na Wykopie. AMA z "Masš"

Wykop.pl
Wykop.pl zorganizował AMA (Ask Me Anything - pytajcie o cokolwiek) z byłym gangsterem Jarosławem Sokołowskim ps. Masa. Pomysł nie spodobał się wielu użytkownikom portalu.

"Masa. Byłem członkiem najpotężniejszego polskiego gangu - gangu pruszkowskiego. Obecnie jestem œwiadkiem koronnym, a moje zeznania doprowadziły do aresztowania członków zarzšdu Pruszkowa. Moje zeznania uchroniły skarb państwa od straty 1,5 miliarda złotych. Zapraszam na AMA ze mnš!" - w ten sposób na portalu Wykop.pl przedstawiono AMA z Jarosławem Sokołowskim.

Użytkownicy pytali byłego gangstera m.in. o powišzania z policjš, działalnoœć przestępczš i program ochrony œwiadków.

Obok pytań szybko pojawiła się krytyka ze strony użytkowników. Administracji portalu zarzucono promowanie osoby, która ma na swoim koncie ciężkie przestępstwa. 

""Mafia" to nie Don Corleone i chłopcy z ferajny. To nie tylko prostytucja, haracze czy narkotyki. To także handel ludŸmi, handel k*rwa dziećmi w celu produkcji i dystrybucji materiałów pedofilskich. To porywanie ludzi dla okupów. To niszczenie dorobków życia ciężko pracujšcych, uczciwych ludzi. To podpalanie domów tych, którzy w jakikolwiek sposób weszli tym ludziom w drogę. Ci ludzie nie sš "zgniliznš moralnš". Oni sš poza moralnoœciš, poza człowieczeństwem." - napisał użytkownik @tro.

Odpowiedzi udzieliła administracja serwisu:

"Znalezisko to pokazuje, że częœć z Was nie do końca rozumie ideę AMA. Organizujemy AMA z przeróżnymi ludŸmi: aktorami, politykami, podróżnikami, lekarzami, duchownymi, sportowcami, muzykami, policjantami, prostytutkami, ludŸmi, którzy opuœcili kraj i rozpoczęli nowe życie w innym miejscu… AMA nie oznacza, że popieramy osobę, nie oznacza również, że akceptujemy to co ona robi lub robiła, nie oznacza, że zgadzamy się z jej poglšdami czy akceptujemy jej czyny.

Organizujšc AMA dajemy Wam jedynie możliwoœć dyskusji, wymiany zdań, uzyskania odpowiedzi bezpoœrednio u Ÿródła. AMA nie ma na celu zmiany Waszych poglšdów, promocji danej osoby czy wybielania jej czynów. To jedynie możliwoœć dyskusji i tak tylko należy do tego podchodzić."

OdpowiedŸ nie zadowoliła użytkowników. W ramach protestu częœć użytkowników usunęła konta, a na stronie głównej serwisu pojawiły się materiały dotyczšce "masy". Nie jest to pierwszy tego typu protest na Wykopie. Wczeœniej były m.in. afery "zbożowe" i "betonowe".

ródło: rp.pl/Wykop.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL