Afera na Wykopie. AMA z "Masą"

aktualizacja: 25.10.2016, 09:10
Foto: Wykop.pl

Wykop.pl zorganizował AMA (Ask Me Anything - pytajcie o cokolwiek) z byłym gangsterem Jarosławem Sokołowskim ps. Masa. Pomysł nie spodobał się wielu użytkownikom portalu.

REDAKCJA POLECA

"Masa. Byłem członkiem najpotężniejszego polskiego gangu - gangu pruszkowskiego. Obecnie jestem świadkiem koronnym, a moje zeznania doprowadziły do aresztowania członków zarządu Pruszkowa. Moje zeznania uchroniły skarb państwa od straty 1,5 miliarda złotych. Zapraszam na AMA ze mną!" - w ten sposób na portalu Wykop.pl przedstawiono AMA z Jarosławem Sokołowskim.

Użytkownicy pytali byłego gangstera m.in. o powiązania z policją, działalność przestępczą i program ochrony świadków.

Obok pytań szybko pojawiła się krytyka ze strony użytkowników. Administracji portalu zarzucono promowanie osoby, która ma na swoim koncie ciężkie przestępstwa. 

""Mafia" to nie Don Corleone i chłopcy z ferajny. To nie tylko prostytucja, haracze czy narkotyki. To także handel ludźmi, handel k*rwa dziećmi w celu produkcji i dystrybucji materiałów pedofilskich. To porywanie ludzi dla okupów. To niszczenie dorobków życia ciężko pracujących, uczciwych ludzi. To podpalanie domów tych, którzy w jakikolwiek sposób weszli tym ludziom w drogę. Ci ludzie nie są "zgnilizną moralną". Oni są poza moralnością, poza człowieczeństwem." - napisał użytkownik @tro.

Odpowiedzi udzieliła administracja serwisu:

"Znalezisko to pokazuje, że część z Was nie do końca rozumie ideę AMA. Organizujemy AMA z przeróżnymi ludźmi: aktorami, politykami, podróżnikami, lekarzami, duchownymi, sportowcami, muzykami, policjantami, prostytutkami, ludźmi, którzy opuścili kraj i rozpoczęli nowe życie w innym miejscu… AMA nie oznacza, że popieramy osobę, nie oznacza również, że akceptujemy to co ona robi lub robiła, nie oznacza, że zgadzamy się z jej poglądami czy akceptujemy jej czyny.

Organizując AMA dajemy Wam jedynie możliwość dyskusji, wymiany zdań, uzyskania odpowiedzi bezpośrednio u źródła. AMA nie ma na celu zmiany Waszych poglądów, promocji danej osoby czy wybielania jej czynów. To jedynie możliwość dyskusji i tak tylko należy do tego podchodzić."

Odpowiedź nie zadowoliła użytkowników. W ramach protestu część użytkowników usunęła konta, a na stronie głównej serwisu pojawiły się materiały dotyczące "masy". Nie jest to pierwszy tego typu protest na Wykopie. Wcześniej były m.in. afery "zbożowe" i "betonowe".

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl/Wykop.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE