Policja ostrzega przed możliwymi wyłudzeniami przez SMS

aktualizacja: 27.03.2016, 07:00

Oszuści wysyłają na pozór wiadomość ze świątecznymi życzeniami, która tak naprawdę może być kosztownym SMS-em premium uruchamiającym dodatkowe, płatne usługi.

REDAKCJA POLECA

Policja ostrzega przed nieświadomym uruchomieniem telekomunikacyjnej usługi, która może kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych.

Na pozór SMS-y z życzeniami mają kosztować jedynie 50 groszy,w rzeczywistości może to być np. kilkanaście złotych.

Funkcjonariusze zwracają uwagę, że często zamawiając proponowaną usługę, zgadzamy się automatycznie na wysłanie nie jednego, ale np. 100 sms-ów z życzeniami, które obciążą nasze konto.

Policja apeluje, aby sprawdzać w regulaminie usługi wysokość opłaty za SMS.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj

Żródło: polsatnews.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE