Rabin: W Izraelu powinni mieszkać tylko Żydzi

aktualizacja: 29.03.2016, 06:32
Foto: AFP

Sefardyjski naczelny rabin Izraela Icchak Josef oświadczył, że prawo do mieszkania w Izraelu powinni mieć tylko Żydzi. Z osób, nie będących Żydami, w Izraelu powinni zostać tylko ci, którzy akceptują Siedem Praw Noego - wyjaśnił rabin Josef.

REDAKCJA POLECA
04.04.2016
Izrael: Armia niszczy domy trzech Palestyńczyków, którzy zabili izraelską żołnierkę
14.03.2016
Rabin: Chrońcie dzieci przed świeckimi Żydami
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Rabin Josef podkreślił, że zgodnie z żydowskim prawem goje powinni opuścić Izrael. - Jeśli goj nie akceptuje siedmiu praw Noego powinniśmy odsyłać go do Arabii Saudyjskiej - przekonywał w czasie kazania. - Kiedy nadejdzie prawdziwe i pełne odkupienie, wówczas tak będziemy postępować - zapowiedział.

Następnie rabin przekonywał, że jedynym powodem, z którego w Izraelu wciąż mieszkają osoby nie będące Żydami, jest to, iż Żydzi wciąż oczekują na Mesjasza.

Rabin podkreślił jednocześnie, że ci goje, którzy przyjmą Siedem Praw Noego, będą mogli pozostać w Izraelu i wypełniać przypisane im role w służbie Żydów.  

Icchak Josef, podobnie jak jego nieżyjący ojciec Owadia Josef, znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi.

Komentarz dnia
Żródło: Times of Israel

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE