Norwegia: "Żołnierze Allaha" kontra "Żołnierze Odyna"

aktualizacja: 26.02.2016, 16:56
Foto: AFP

W Oslo powstała grupa, która przyjęła nazwę "Żołnierze Allaha". To reakcja na działalność tzw. Żołnierzy Odyna - stworzonej przez skandynawskich nacjonalistów formacji, która patroluje ulice miast w Norwegii i Finlandii.

REDAKCJA POLECA

Organizacja "Żołnierze Allaha" powstała w Oslo. Jej zadaniem również będzie patrolowanie ulic i - jak przekonują członkowie nowej formacji "zapobieganie złu i krzewienie dobra". "Daily Mail" zwraca uwagę, że na "uniformach" "Żołnierzy Allaha" - czarnych bluzach z kapturem - znajduje się logo Daesh. Norweska policja jak dotąd nie zabrała głosu w tej sprawie.

 

Hadia Tajik, muzułmanka, była minister kultury i polityk Partii Pracy potępiła zarówno "Żołnierzy Allaha", jak i "Żołnierzy Odyna". - Rozumiem, że policja, która jako jedyna ma prawo do patrolowania ulic i stosowania przemocy, będzie przyglądała się działalności obu grup - stwierdziła.

 

"Żołnierze Odyna" to formacja stworzona jesienią w Finlandii. W ostatnich miesiącach patrole "Żołnierzy Odyna" pojawiły się jednak również w Norwegii. Celem grupy jest ochrona rdzennych mieszkańców Skandynawii przed imigrantami.

Komentarz dnia
Żródło: Daily Mail

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE