Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Norwegia: "Żołnierze Allaha" kontra "Żołnierze Odyna"

AFP
W Oslo powstała grupa, która przyjęła nazwę "Żołnierze Allaha". To reakcja na działalnoœć tzw. Żołnierzy Odyna - stworzonej przez skandynawskich nacjonalistów formacji, która patroluje ulice miast w Norwegii i Finlandii.

Organizacja "Żołnierze Allaha" powstała w Oslo. Jej zadaniem również będzie patrolowanie ulic i - jak przekonujš członkowie nowej formacji "zapobieganie złu i krzewienie dobra". "Daily Mail" zwraca uwagę, że na "uniformach" "Żołnierzy Allaha" - czarnych bluzach z kapturem - znajduje się logo Daesh. Norweska policja jak dotšd nie zabrała głosu w tej sprawie.

 

Hadia Tajik, muzułmanka, była minister kultury i polityk Partii Pracy potępiła zarówno "Żołnierzy Allaha", jak i "Żołnierzy Odyna". - Rozumiem, że policja, która jako jedyna ma prawo do patrolowania ulic i stosowania przemocy, będzie przyglšdała się działalnoœci obu grup - stwierdziła.

 

"Żołnierze Odyna" to formacja stworzona jesieniš w Finlandii. W ostatnich miesišcach patrole "Żołnierzy Odyna" pojawiły się jednak również w Norwegii. Celem grupy jest ochrona rdzennych mieszkańców Skandynawii przed imigrantami.

ródło: Daily Mail

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL