Reklama
Rozwiń
Reklama

W Iranie zakazują obchodzenia "dekadenckich" Walentynek

W Iranie władze groziły właścicielom sklepów, że jakakolwiek promocja Walentynek w ich wykonaniu, będzie traktowana jak przestępstwo - informuje Associated Press.

Aktualizacja: 14.02.2016 08:19 Publikacja: 14.02.2016 08:08

W Iranie zakazują obchodzenia "dekadenckich" Walentynek

Foto: AFP

Czytaj więcej:

Do właścicieli sklepów, a także związków zawodowych pracowników kawiarni i lodziarni trafiła policyjna instrukcja, w której można przeczytać, że władze sprzeciwiają się "przejawom dekadenckiej kultury Zachodu, których wyrazem są obchody Walentynek". Dodatkowo związkowcy mają "unikać wszelkich publicznych zgromadzeń, w czasie których mężczyźni i kobiety wymieniają się walentynkowymi upominkami".

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Archeologia
Sztuka naskalna sprzed 8000 lat odkryta w Centralnej Anatolii
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Społeczeństwo
Drony znów zakłócają działanie lotniska w Belgii
Społeczeństwo
Słowacja. Z populacji niedźwiedzi „usunięto” ponad 200 zwierząt
Społeczeństwo
Niedźwiedzie atakują. Władze Japonii reagują na prośby o pomoc, do akcji wkroczyli żołnierze
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Społeczeństwo
Jak nietoperze ratują ważną gałąź meksykańskiej gospodarki
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama