Zmarł włoski aktor Raphael Schumacher. Po egzekucji na scenie

aktualizacja: 05.02.2016, 23:34
Raphael Schumacher
Raphael Schumacher
Foto: Facebook

Lekarze stwierdzili u Raphaela Schumachera śmierć mózgu. Włoski aktor trafił do szpitala po tym, jak omal się nie udusił w scenie powieszenia w teatrze.

REDAKCJA POLECA
01.03.2016
Zmarł George Kennedy, aktor znany z "Nagiej broni" i "Dallas"
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?

Do wypadku na scenie doszło w zeszłą sobotę w Teatro Lux w Pizie. Po scenie powieszenia alarm podniosła siedząca na widowni młoda absolwentka medycyny, która zorientowała się, że 27-mężczyzna odgrywający scenę skazanego na śmierć naprawdę znajdował się od co najmniej kilku minut w stanie anoksji, czyli niedoboru tlenu. Przedstawienie przerwano.

Raphael Schumaches trafił do szpitala. Od tamtej pory znajdował się w śpiączce. Lekarze stwierdzili u aktora śmierć mózgu.

Rodzina 27-letniego Schumachera zgodziła się na pobranie jego organów do transplantacji. CNN podaje, że lekarze rozpoczęli procedurę.

W związku z wypadkiem podczas przedstawienia policja wszczęła śledztwo. Śledczy mają ustalić, czy na scenie zachowane zostały odpowiednie procedury bezpieczeństwa.

Według włoskiej agencji ANSA, śledztwem objęto cztery osoby, które mogły przyczynić się do śmierci aktora.

Komentarz dnia
Żródło: CNN

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE