Sęp oskarżony o szpiegostwo wrócił do Izraela

aktualizacja: 30.01.2016, 23:48
Foto: AFP

Sęp schwytany w Libanie, który był podejrzewany o szpiegowanie dla Izraela, wrócił do izraelskiego rezerwatu przyrody dzięki pośrednictwu ONZ - informuje "Times of Israel".

REDAKCJA POLECA
11.04.2016
USA: Oficer marynarki miał szpiegować dla Chin i Tajwanu
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Przedstawiciele ONZ wystąpili w roli mediatorów między Libanem a Izraelem. Sęp, żyjący w rezerwacie znajdującym się na terenie Wzgórz Golan kilka dni temu przekroczył granicę między Izraelem i Libanem i został schwytany przez mieszkańców Bint Jbeil. Podejrzenia Libańczyków wzbudził fakt, że ptak miał na nodze obrączkę wskazującą na to, że pochodzi z Izraela oraz nadajnik pozwalający na jego lokalizację. Jednak dzięki pośrednictwu przedstawicieli misji UNIFIL udało się przekonać Libańczyków, że ptak nie był wykorzystywany w celach szpiegowskich. Izrael i Liban formalnie pozostają w stanie wojny.

To nie pierwszy przypadek, w którym zwierzę zostało oskarżone o szpiegowanie na rzecz Izraela. W ubiegłym roku palestyńskie media informowały o schwytaniu u wybrzeży Strefy Gazy delfina, który miał być wyposażony w kamerę - jak sugerowano zwierzę miało być wykorzystywane przez izraelski wywiad.

Z kolei w 2011 roku saudyjskie media informowały o sępie, wyposażonym w nadajnik GPS i obrączkę z napisem Uniwersytet w Tel Awiwie. Zwierzę zostało schwytane i aresztowane przez służby specjalne podejrzewające, że ptak miał szpiegować Saudyjczyków.

Komentarz dnia
Żródło: Times of Israel

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE