PKP Intercity z wagonami specjalnymi dla wojska?

aktualizacja: 05.08.2017, 15:45
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Osiem wagonów pasażerskich, w tym dwa wagony, w których znajdzie się "przedział dowódcy" i "przedział narad z aneksem kuchennym" oraz szafka na broń, chce zakupić PKP Intercity - czytamy na stronie rynek-kolejowy.pl.

REDAKCJA POLECA
01.08.2017
Osiem regionalnych kolei na jednym bilecie
31.07.2017
Remonty osłabią pociąg do kolei
31.07.2017
PKP Intercity przewiozło o 14,7 procent podróżnych więcej
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Jak czytamy w serwisie PKP Intercity wysłało zapytanie do producentów taboru na temat możliwości dostawy i ceny ośmiu wagonów pasażerskich - sześć ma być wagonami bezprzedziałowymi a dwa "wagonami przedziałowymi specjalnymi do przewozu konwoju".

W tych pierwszych PKP pyta m.in. o koszt instalacji "systemu audio-wizualnego, z monitorami LCD, nagłośnieniem, czytnikami kart i portami USB".

PKP Intercity pyta ile wynosiłby koszt produkcji takich wagonów w sytuacji, gdyby miały być przystosowane do jazdy z prędkością 160 km/h i 200 km/h.

Wagony miałyby też być wykonane tak, aby mieć możliwość wjazdu do niemal każdego europejskiego kraju. Całość zamówienia miałaby trafić do PKP Intercity w 2019 roku.

Autor artykułu sugeruje, że adresatem tego niezwykłego zamówienia może być armia - na co wskazywałoby m.in. stworzenie możliwości do przewożenia broni w zamawianych wagonach.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

POLECAMY

KOMENTARZE