Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

PKP Intercity z wagonami specjalnymi dla wojska?

Fotorzepa, Marta Bogacz
Osiem wagonów pasażerskich, w tym dwa wagony, w których znajdzie się "przedział dowódcy" i "przedział narad z aneksem kuchennym" oraz szafka na broń, chce zakupić PKP Intercity - czytamy na stronie rynek-kolejowy.pl.

Jak czytamy w serwisie PKP Intercity wysłało zapytanie do producentów taboru na temat możliwoœci dostawy i ceny oœmiu wagonów pasażerskich - szeœć ma być wagonami bezprzedziałowymi a dwa "wagonami przedziałowymi specjalnymi do przewozu konwoju".

W tych pierwszych PKP pyta m.in. o koszt instalacji "systemu audio-wizualnego, z monitorami LCD, nagłoœnieniem, czytnikami kart i portami USB".

PKP Intercity pyta ile wynosiłby koszt produkcji takich wagonów w sytuacji, gdyby miały być przystosowane do jazdy z prędkoœciš 160 km/h i 200 km/h.

Wagony miałyby też być wykonane tak, aby mieć możliwoœć wjazdu do niemal każdego europejskiego kraju. Całoœć zamówienia miałaby trafić do PKP Intercity w 2019 roku.

Autor artykułu sugeruje, że adresatem tego niezwykłego zamówienia może być armia - na co wskazywałoby m.in. stworzenie możliwoœci do przewożenia broni w zamawianych wagonach.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

ródło: rynek-kolejowy.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL