Zaświadczenie asesorowi wystawi tylko lekarz wpisany do rejestru

aktualizacja: 12.02.2016, 09:01

Zaświadczenie o zdolności do bycia asesorem wystawią tylko lekarze wpisani do rejestru.

REDAKCJA POLECA

Od 1 stycznia 2016 r. weszły w życie przepisy o przywróceniu do sądów instytucji asesora. Pierwsze konkursy na to stanowisko będą wkrótce rozpisane. Każdy kandydat może się zgłosić tylko na jedno miejsce.

Zgłoszenie musi poprzedzić badanie lekarskie i psychologiczne. Pierwsze polega na ogólnej ocenie stanu zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem układu nerwowego i stanu psychicznego oraz przeprowadzeniu badań specjalistycznych (EKG, RTG).

Drugie badanie to wywiad i obserwacja. Ma odpowiedzieć, czy kandydat posiada predyspozycje i umiejętności psychologiczne potrzebne do pełnienia takiego urzędu.

Dziś wchodzi w życie rozporządzenie, w którym minsiter sprawiedliwości określił szczegółowe warunki przeprowadzania badań.

Zaświadczenia będą aktualne przez rok od wystawienia. Takie terminowe ograniczenie ma pozwolić na kontrolę aktualnego stanu zdrowia, a także ograniczyć liczbę konkursów, w których startują asesorzy, do rzeczywiście jednego.

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE