Reklama

Więcej optymizmu wśród studentów

Ponad trzech na dziesięciu młodych Polaków myśli o założeniu firmy, choć mają teraz mniej obaw o swoje szanse na rynku pracy.

Publikacja: 03.05.2016 22:00

Więcej optymizmu wśród studentów

Foto: 123RF

Poprawa koniunktury i spadek bezrobocia zwiększyły optymizm wśród polskich studentów. O prawie 10 pkt proc. spadł od ubiegłego roku odsetek przyszłych inżynierów, którzy obawiają się, że będzie im w tym roku trudno o dobrą pracę. Wśród studentów kierunków biznesowych spadek wyniósł prawie 9 proc.

Nadal jednak prawie 36 proc. studentów kierunków inżynieryjnych i biznesowych nie kryje obaw co do możliwości zdobycia dobrej pracy – wynika z polskiej edycji badania trendence Graduate Barometer 2016, w którym ponad 20 tys. studentów z Polski podzieliło się swoimi opiniami o pracodawcach i przyszłej karierze. (W całej Europie ankieta objęła ponad 320 tys. studentów z ponad tysiąca uczelni).

4 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.

Autentyczne dziennikarstwo na cały rok.

Kliknij i poznaj szczegóły oferty

Reklama
Praca
Duże hamowanie tempa wzrostu płac w sektorze przedsiębiorstw. Nowe dane GUS
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Praca
Polscy szefowie pod presją niepewności i spadającej motywacji
Praca
To młodzi z pokolenia Z najczęściej planują menedżerską karierę
Praca
Dyrektywa UE ma poprawić warunki pracy milionów osób. Kiedy wprowadzi ją Polska?
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama