Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sšdownictwo

Zatrzymania po burdach na gliwickim stadionie

Po burdach na meczu Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze policja zatrzymała siedem osób
materiały policji
Siedem osób zatrzymano podczas sobotnich burd na stadionie Piasta w Gliwicach - podała rano policja.

Zatrzymani majš od 28 do 35 lat. - W najbliższych godzinach stanš przed prokuratorem, który zdecyduje o ich dalszych losach - zapowiada policja.

Sobotnie œlšskie derby między Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze z powodu burd zakończyły się przed czasem w 80. minucie spotkania.

Częœć kibiców gospodarzy zniszczyła fragment ogrodzenia i wbiegła na boisko. Dšżyli do konfrontacji z kibicami z Zabrza. Przerwa trwała 38 minut, a potem spiker ogłosił decyzję o zakończeniu meczu.

- O godzinie 22.09 organizator imprezy złożył wniosek o interwencję sił policyjnych – informuje policja z Gliwic.

Funkcjonariusze weszli na boisko i nie dopuœcili do konfrontacji zantagonizowanych grup pseudokibiców.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wtargnęli jako pierwsi na murawę oraz kolejnych pięciu, którzy byli niezwykle agresywni, m.in. dopuœcili się czynnej napaœci na funkcjonariuszy.

Zatrzymanych przewieziono do policyjnego aresztu. Jak informuje policja to pseudokibice drużyny gospodarzy, to mieszkańcy Gliwic w wieku od 28 do 35 lat.

W najbliższych godzinach zatrzymani stanš przed prokuratorem, który zdecyduje o ich dalszych losach.

Policja zabezpieczyła zapisy monitoringu stadionowego, który będzie wykorzystany do ustalania tożsamoœci wszystkich uczestników burd na stadionie.

- Po zakończonych derbach pomogliœmy widzom w sprawnym i bezpiecznym opuszczeniu obiektu oraz bezpiecznym dotarciu do domów- podkreœla policja.

Zapewnia, że poza stadionem nie doszło do żadnych poważnych incydentów, nie było też informacji, aby ktoœ ucierpiał.

Oœwiadczenie w sprawie burd na murawie wydał też sam klub.- Gliwicki Klub Sportowy Piast SA stanowczo potępia wydarzenia, które miały miejsce na Stadionie Miejskim w Gliwicach podczas meczu z Górnikiem Zabrze. Na Okrzei 20 nie ma miejsca na tego typu zachowania. Cierpi na tym nie tylko Klub, ale cała społecznoœć piłkarska w Polsce- napisał w nim.

- Klub do zabezpieczenia imprezy masowej wyznaczył większe siły niż wynikało to z wymogów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a służby ochrony w trakcie zdarzeń ujęły kilku sprawców naruszeń ustawy i zostali oni przekazani policji –przeczytać można w oœwiadczeniu Piasta.

Władze gliwickiego klubu zadeklarowały pełne wsparcie działań i współpracę w kwestii ukarania sprawców zdarzeń.

- Do póŸnych godzin nocnych trwać będzie analiza zabezpieczonego już materiału z monitoringu, który ma stanowić dowód w sprawie zajœć z drugiej połowy meczu z Górnikiem Zabrze –podkreœla klub. Przeprosił też „wszystkich prawdziwych kibiców, którzy byli œwiadkami tej sytuacji".

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL