Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sšdownictwo

Kto namalował graffiti w Brzeszczach?

Policjanci z Brzeszcz próbujš ustalić tożsamoœć tych osób. To one -zdaniem mundurowych - namalowały wulgarne napisy na koœciele w Brzeszczach
materiały policji
Policjanci poszukujš dwojga młodych ludzi, którzy nanieœli wulgarne napisy na drzwi wejœciowe oraz na słup ogrodzenia koœcioła w Brzeszczach.

Pojawiły się one w nocy z 3 na 4 lutego. Para młodych ludzi sprayem napisała "Gay cunt pride, f..k off".

Podobny napis znalazł się też na plebanii oraz budynku należšcym do urzędu gminy. Cały incydent zarejestrowały okoliczne kamery. Wiadomo, że drzwi koœcioła œw. Urbana porysowały dwie młode osoby: dziewczyna i chłopak.

Teraz policja upubliczniła te nagrania i szuka sprawców. Jednym z nich jest młody szczupły mężczyzna, w jasnej czapce wełnianej, jasnym płaszczu z kapturem, ciemnych spodniach. Towarzyszyła mu szczupła kobieta, ubrana na ciemno.

Para jak podaje policja z Oœwięcimia, tuż przed godzinš 2.00 (monitoring z przesunięciem czasowym) weszła  na teren przykoœcielny. Tam poszukiwane teraz osoby naniosły napisy przy użyciu farby w sprayu, a następnie po kilku minutach opuœcili teren przez bramę głównš wychodzšc na ulicę Piastowskš w Brzeszczach.

- Na miejscu przeprowadziliœmy oględziny, a następnie zabezpieczyliœmy monitoring, na którym utrwalona została chwila, gdy sprawcy dokonywali czynu – podaje policja. Apeluje ona do osób, które rozpoznajš parę na zdjęciach lub nagraniu z monitoringu, o kontakt z komisariatem policji w Brzeszczach pod numer telefonu 32 211 15 51 lub z najbliższš jednostkš policji pod numer alarmowy 997. Policja zapowiada, że gwarantuje anonimowoœć.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL