Sądownictwo

Kto namalował graffiti w Brzeszczach?

Policjanci z Brzeszcz próbują ustalić tożsamość tych osób. To one -zdaniem mundurowych - namalowały wulgarne napisy na kościele w Brzeszczach
materiały policji
Policjanci poszukują dwojga młodych ludzi, którzy nanieśli wulgarne napisy na drzwi wejściowe oraz na słup ogrodzenia kościoła w Brzeszczach.

Pojawiły się one w nocy z 3 na 4 lutego. Para młodych ludzi sprayem napisała "Gay cunt pride, f..k off".

Podobny napis znalazł się też na plebanii oraz budynku należącym do urzędu gminy. Cały incydent zarejestrowały okoliczne kamery. Wiadomo, że drzwi kościoła św. Urbana porysowały dwie młode osoby: dziewczyna i chłopak.

Teraz policja upubliczniła te nagrania i szuka sprawców. Jednym z nich jest młody szczupły mężczyzna, w jasnej czapce wełnianej, jasnym płaszczu z kapturem, ciemnych spodniach. Towarzyszyła mu szczupła kobieta, ubrana na ciemno.

Para jak podaje policja z Oświęcimia, tuż przed godziną 2.00 (monitoring z przesunięciem czasowym) weszła  na teren przykościelny. Tam poszukiwane teraz osoby naniosły napisy przy użyciu farby w sprayu, a następnie po kilku minutach opuścili teren przez bramę główną wychodząc na ulicę Piastowską w Brzeszczach.

- Na miejscu przeprowadziliśmy oględziny, a następnie zabezpieczyliśmy monitoring, na którym utrwalona została chwila, gdy sprawcy dokonywali czynu – podaje policja. Apeluje ona do osób, które rozpoznają parę na zdjęciach lub nagraniu z monitoringu, o kontakt z komisariatem policji w Brzeszczach pod numer telefonu 32 211 15 51 lub z najbliższą jednostką policji pod numer alarmowy 997. Policja zapowiada, że gwarantuje anonimowość.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL