Setki złodziei wróciły do kraju

aktualizacja: 10.02.2016, 07:10
fot. ginasanders
fot. ginasanders
Foto: 123RF

Policja sprowadziła w 2015 r. do Polski ponad tysiąc osób podejrzanych o przestępstwa. Głównie z Wysp i przede wszystkim sprawców kradzieży.

REDAKCJA POLECA

Jedni wrócili do kraju w konwojach zbiorczych, inni rejsowymi samolotami. Z danych Komendy Głównej Policji dla „Rzeczpospolitej" wynika, że na koszt państwa sprowadzono do Polski w ubiegłym roku łącznie 1061 osób. To ludzie mający problemy z prawem, którzy schronili się za granicą i tam zostali zatrzymani.

Dane mogą wskazywać, że zdecydowanie najwięcej osób wciąż ucieka do Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku przymusowo wróciło stamtąd 601 osób, czyli ponad połowa wszystkich, którzy zostali przetransportowani do kraju. Za nimi są ściągnięci z Holandii i Francji (odpowiednio 123 i 78 osób) oraz pozostałych krajów europejskich.

Zmieniły się proporcje dotyczące zarzutów, jakie mają poszukiwani.

Z policyjnych danych wynika, że wśród uciekinierów zdecydowanie prym wiedli podejrzani o pospolite przestępstwa. Najwięcej wśród zbiegów było ściganych za popełnione w kraju kradzieże – łącznie 531, czyli o 143 więcej niż rok wcześniej. Kolejną znaczącą grupę stanowili włamywacze – było ich 428 – czyli o 135 więcej. Liczba podejrzanych o oszustwa i sprawy narkotykowe, którzy w zeszłym roku przymusowo wrócili do kraju, była podobna jak w poprzednim.

Policja zafundowała przyjazd także kilkudziesięciu kierowcom, którzy podpadli Temidzie za jazdę po alkoholu. Wciąż przywozi się do kraju niewielu ściganych za niepłacenie alimentów. Tym razem było ich 29 (rok wcześniej o dwóch więcej).

KOMENTARZ DNIA

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE