Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Wypadek premier Szydło: Śledztwo prawidłowo umorzone

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Sšd Rejonowy w Jaworznie podtrzymał decyzję o umorzeniu postępowania ws. niedopełnienia obowišzków przez prokuratorów i policjantów obecnych na miejscu wypadku kolumny rzšdowej z premier Beatš Szydło.

Decyzję o umorzeniu wydała pierwotnie prokuratura w Tarnobrzegu. Doniesienie w tej sprawie złożyli posłowie Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk i Agnieszka Pomaska. Twierdzili oni, że œledczy nie zapewnili Sebastianowi K., kierujšcemu samochodowi, który zderzył się z kolumnš rzšdowš, możliwoœci obrony. Zbyt szybko mieli też postawić mu wówczas zarzut spowodowania wypadku.

Œledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Kielcach, jednak wkrótce przekazała je do prokuratury w Tarnobrzegu. Ta latem umorzyło œledztwo, stwierdzajšc, że działania œledczych nie miały znamion czynu zabronionego.

Zażalenie od decyzji prokuratury złożył pełnomocnik Sebastiana K. Sšd oddalił jednak wniosek. - Zdaniem sšdu prokuratura w Tarnobrzegu przeprowadziła œledztwo w sposób prawidłowy. Jej uzasadnienie jest bardzo obszerne i nie budzi wštpliwoœci. Podobnie jak prokuratura, sšd ocenił, że nie doszło w tej sprawie do popełnienia przestępstwa przez policjantów czy prokuratorów - mówił sędzia Paweł Wysocki.

- Uważam uzasadnienie za wadliwe, ale przyjmuję z pokorš, bo nie mam wyjœcia – ocenił Władysław Pociej, pełnomocnik kierowcy seicento. - Postanowienie jest już prawomocne i nie ma już innych możliwoœci zaskarżenia – dodał, cytowany przez "Gazetę Krakowskš".

10 lutego minie rok od dnia wypadku z udziałem samochodu wiozšcego ówczesnš premier Beatę Szydło.

ródło: rp.pl/ Gazeta Krakowska

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL