Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Sondaż: Czy już czas na dymisję premier Beaty Szydło

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Czy Beata Szydło powinna odejœć ze stanowiska premiera? OdpowiedŸ w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

W ostatnich tygodniach kwestia zmiany na stanowisku premiera polskiego rzšdu stała się tematem numer jeden komentarzy, sporów, dyskusji, plotek, kuluarowych rozmów w Sejmie i ukradkowych wymian zdań polityków - zauważył Michał Szułdrzyński.

- Premier Beata Szydło powinna stanšć przed Trybunałem Stanu za to, że zakazała publikacji orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego - oceniła szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Największa grupa ankietowanych, czyli 42 proc., chciałoby odejœcia Beaty Szydło ze stanowiska premiera. Co trzeci respondent jest przeciwnego zdania, a co czwarty nie ma opinii w tej kwestii.

- Częœciej odejœcia ze stanowiska Beaty Szydło chcš mężczyŸni (47 proc.), osoby powyżej 50 lat (49 proc.) oraz badani o wykształceniu zasadniczym zawodowym (49 proc.). Tego zdania sš też częœciej osoby o dochodzie powyżej 5000 zł (56 proc.) oraz badani z największych miast, powyżej 500 tys. mieszkańców (45 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Sama premier Szydło zapewniała, że nie zamierza podać się do dymisji. - Nie jestem zmęczona i nie jestem wypalona. Oczywiœcie, jak każdy fizycznie, jest taki moment, że jest zmęczenie i trzeba odpoczšć, co jest rzeczš naturalnš - mówiła szefowa rzšdu.

„Mieliœmy udanš pierwszš połowę, wygrywamy” - oceniła premier Beata Szydło w rozmowie z brytyjskim dziennikiem "Financial Times" pierwsze dwa lata jej rzšdu, przyrównujšc je do występu reprezentacji Polski w piłce nożnej.

W sondażu SW Research dla serwisu rp.pl, który został przeprowadzony we wrzeœniu, blisko dwie trzecie badanych oceniło jednak, że Kaczyński nie powinien zastępować Szydło na stanowisku premiera. Pomysł ten popierało 16,7 procent ankietowanych.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL