Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

NIK: Kłopoty Misiewicza ze szczytem NATO

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Nieprawidłowoœci, których dopatrzyła się NIK w umowach podpisanych przez Bartłomieja Misiewicza, dotyczš współpracy z mediami. Chodzi o spot zwišzany ze szczytem NATO i jego emisję w stacjach telewizyjnych - dowiaduje się nieoficjalnie "Rzeczpospolita".

Najwyższa Izba Kontroli dopatrzyła się nieprawidłowoœci zwišzanych z umowami, które w marcu 2016 roku, jeszcze jako szef gabinetu ministra obrony narodowej, podpisał Bartłomiej Misiewicz.

Dziœ doniosły o tym media.

Ja się dowiedziała "Rzeczpospolita", sprawa, dotyczšca dwóch umów na łšcznš kwotę  651 tys. zł, ma charakter proceduralny. Pierwsza z umów dotyczyła produkcji spotu "MON bezpieczeństwo", zwišzanego z ubiegłorocznym szczytem NATO w Polsce, a druga - jego emisji w TVP 1, TVP2, TVP INFO, TVP HISTORIA, TVP KULTURA, TVP3, POLSAT, TVN, TV TRWAM.

Do zawarcia umów miało dojœć w wyniku bezpoœrednich negocjacji, bez poœrednictwa jakichkolwiek firm, ale z zachowaniem procedur MON.

NIK poinformował wczeœniej, że mogło dojœć do naruszenia dyscypliny finansów publicznych. I, jak wynika z informacji uzyskanych przez "Rzeczpospolitš", sprawš - jeœli w ogóle - zajmie się nie prokuratura, a Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych. 

Jeszcze dziœ oczekiwany jest komentarz MON w tej sprawie.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL