NIK: Kłopoty Misiewicza ze szczytem NATO

aktualizacja: 28.08.2017, 19:13
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Nieprawidłowości, których dopatrzyła się NIK w umowach podpisanych przez Bartłomieja Misiewicza, dotyczą współpracy z mediami. Chodzi o spot związany ze szczytem NATO i jego emisję w stacjach telewizyjnych - dowiaduje się nieoficjalnie "Rzeczpospolita".

REDAKCJA POLECA
30.08.2017
Autostrady pod lupą NIK
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Najwyższa Izba Kontroli dopatrzyła się nieprawidłowości związanych z umowami, które w marcu 2016 roku, jeszcze jako szef gabinetu ministra obrony narodowej, podpisał Bartłomiej Misiewicz.

Dziś doniosły o tym media.

Ja się dowiedziała "Rzeczpospolita", sprawa, dotycząca dwóch umów na łączną kwotę  651 tys. zł, ma charakter proceduralny. Pierwsza z umów dotyczyła produkcji spotu "MON bezpieczeństwo", związanego z ubiegłorocznym szczytem NATO w Polsce, a druga - jego emisji w TVP 1, TVP2, TVP INFO, TVP HISTORIA, TVP KULTURA, TVP3, POLSAT, TVN, TV TRWAM.

Do zawarcia umów miało dojść w wyniku bezpośrednich negocjacji, bez pośrednictwa jakichkolwiek firm, ale z zachowaniem procedur MON.

NIK poinformował wcześniej, że mogło dojść do naruszenia dyscypliny finansów publicznych. I, jak wynika z informacji uzyskanych przez "Rzeczpospolitą", sprawą - jeśli w ogóle - zajmie się nie prokuratura, a Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych. 

Jeszcze dziś oczekiwany jest komentarz MON w tej sprawie.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE