Antoni Macierewicz: Odbudowujemy obronę terytorialną

aktualizacja: 19.03.2016, 13:26
Foto: Fotorzepa, Piotr Woźniak

W Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim szef MON Antoni Macierewicz obserwował zajęcia szkoleniowe organizacji proobronnych.

REDAKCJA POLECA

Podczas ćwiczeń grupy proobronne współdziałały z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej. Szkolenie obserwowali amerykańscy eksperci i żołnierze z Gwardii Narodowej stanu Illinois.

Celem szkolenia, które zorganizowało Biuro do Spraw Proobronnych MON oraz Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej, było przybliżenie członkom organizacji proobronnych specyfiki zadań znajdujących się w zakresie działania jednostki wojskowej. Zademonstrowano m.in. użytkowanie broni strzeleckiej, techniki posługiwania się bronią, taktykę i techniki interwencji, elementy patrolowania i konwojowania oraz  kierowania ruchem drogowym.

- To ćwiczenie jest częścią całościowego planu odbudowy obrony terytorialnej. Ten plan zaczęliśmy realizować. Ćwiczenia mają szczególne znaczenie także w perspektywie najbliższych wydarzeń: Światowych Dni Młodzieży i Szczytu NATO - mówił minister Macierewicz.

W szkoleniu wzięło udział łącznie ponad 200 członków największych w kraju organizacji proobronnych, związków strzeleckich oraz uczniów klas mundurowych.

11 lutego w MON odbyło się spotkanie dotyczące współpracy Gwardii Narodowej stanu Illinois z MON. O wizycie Amerykanów i możliwości przekazania przez nich sprzętu dla formowanej w Polsce Obrony Terytorialnej, minister Macierewicz wspominał pod koniec lutego, podczas wizyty w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE