Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rzšd PiS

Antoni Macierewicz: Odbudowujemy obronę terytorialnš

Fotorzepa, Piotr WoŸniak
W Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim szef MON Antoni Macierewicz obserwował zajęcia szkoleniowe organizacji proobronnych.

Podczas ćwiczeń grupy proobronne współdziałały z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej. Szkolenie obserwowali amerykańscy eksperci i żołnierze z Gwardii Narodowej stanu Illinois.

Celem szkolenia, które zorganizowało Biuro do Spraw Proobronnych MON oraz Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej, było przybliżenie członkom organizacji proobronnych specyfiki zadań znajdujšcych się w zakresie działania jednostki wojskowej. Zademonstrowano m.in. użytkowanie broni strzeleckiej, techniki posługiwania się broniš, taktykę i techniki interwencji, elementy patrolowania i konwojowania oraz  kierowania ruchem drogowym.

- To ćwiczenie jest częœciš całoœciowego planu odbudowy obrony terytorialnej. Ten plan zaczęliœmy realizować. Ćwiczenia majš szczególne znaczenie także w perspektywie najbliższych wydarzeń: Œwiatowych Dni Młodzieży i Szczytu NATO - mówił minister Macierewicz.

W szkoleniu wzięło udział łšcznie ponad 200 członków największych w kraju organizacji proobronnych, zwišzków strzeleckich oraz uczniów klas mundurowych.

11 lutego w MON odbyło się spotkanie dotyczšce współpracy Gwardii Narodowej stanu Illinois z MON. O wizycie Amerykanów i możliwoœci przekazania przez nich sprzętu dla formowanej w Polsce Obrony Terytorialnej, minister Macierewicz wspominał pod koniec lutego, podczas wizyty w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL