Przegląd prasy rpkom.pl

Publikacja: 14.08.2015 07:30

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Rosną problemy Hawe z obligacjami

Hawe nie spłaca obligacji, bo — jak twierdzi — samorządy zbyt wolno rozliczają kontrakty. Samorządy nie mają sobie nic do zarzucenia.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4254807,21316,rosna-problemy-hawe-z-obligacjami (dostęp płatny)

Poczta Polska udostępni Internet

Listonosze mają pracować przy rozwijaniu e-administracji. Zakładanie profilu zaufanego, pozwalającego na korzystanie z e-usług administracji, zakładanie firm przez internet, weryfikowanie dowodu rejestracyjnego czy prawa jazdy — to wszystko ma być już wkrótce możliwe w placówkach Poczty Polskiej, która w czwartek podpisała porozumienie z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji „w zakresie budowy usług e-administracji i rozwijania kompetencji cyfrowych obywateli".

http://pulsbiznesu.pb.pl/4254817,18332,poczta-polska-udostepni-internet (dostęp płatny)

Polska firma jedzie do Doliny Krzemowej

Znany jest już pierwszy start-up, który weźmie udział w drugiej edycji programu Ready to Go, realizowanego przez ogólnopolską sieć centrów biznesu Business Link.

Rywalizację o wyjazd — tym razem do Doliny Krzemowej, czyli zagłębia technologicznych start-upów — wygrała firma JadeZabiore.pl.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4254799,29548,polska-firma-jedzie-do-doliny-krzemowej (dostęp płatny)

Sherlybox trafi na Zachód

1 mln zł od inwestora ma pomóc Sher.ly namieszać na globalnym rynku wymiany danych.

O Sher.ly, krakowskim start- -upie technologicznym, dość głośno było rok temu, kiedy spółka wystartowała z akcją crowdfundingową w serwisie finansowania społecznościowego Kickstarter. Wówczas na produkcję Sherlybox, autorskiego urządzenia do dzielenia danych i wymiany plików, zebrała ok. 154 tys. USD, ponaddwukrotnie więcej, niż planowała.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4254802,66400,sherlybox-trafi-na-zachod (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]

Dokumenty nie do pojęcia

Umowy telekomunikacyjne pisane są w taki sposób, by nikt nie mógł ich zrozumieć – alarmuje Rada Języka Polskiego. Niektóre zdania w umowach podsuwanych nam do podpisu przez operatorów telekomunikacyjnych mają ponad sto wyrazów, a do ich zrozumienia potrzeba doktoratu – takie wnioski płyną z najnowszego „Sprawozdania o stanie ochrony języka polskiego".

http://archiwum.rp.pl/artykul/1283852-Dokumenty-nie-do-pojecia.html (dostęp płatny)

Umowy nie dla konsumenta

Dokumenty przygotowane przez operatorów sieci komórkowych to niejedyne, do których zastrzeżenia ma Rada Języka Polskiego. Operatorzy sieci komórkowych tak konstruują umowy, by utrudnić ich zrozumienie – wynika z najnowszego „Sprawozdania o stanie ochrony języka polskiego". Dla Sejmu i Senatu przygotowała je Rada Języka Polskiego.

Jej spostrzeżenia potwierdza Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, do którego wpływają skargi związane z takimi umowami. – Problemem jest stosowanie niejasnych, nieprecyzyjnych i nieczytelnych postanowień w umowach, ukrywanie elementów istotnych dla klienta, bardzo rozbudowane zdania – mówi Agnieszka Majchrzak z biura prasowego UOKiK.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1283842-Umowy-nie-dla-konsumenta.html (dostęp płatny)

Era sterowania gestem

Już sprzedaje się ich 1,8 mld sztuk rocznie. Urządzenia reagujące na ruch wejdą w nowy etap rozwoju dzięki wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1283824-Era-sterowania-gestem.html (dostęp płatny)

Poczta ma być liderem cyfrowej rewolucji

Darmowy internet bezprzewodowy oraz komputery z dostępem do e-administracji – takie nowe usługi pojawią się w placówkach pocztowych. Poczta Polska (PP) podpisała z resortem administracji i cyfryzacji porozumienie w zakresie rozbudowy dostępu do systemu ePUAP2 i rozwijania kompetencji cyfrowych obywateli.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1283829-Poczta-ma-byc-liderem-cyfrowej-rewolucji.html (dostęp płatny)

Allegro broni swojej specyfiki

Badając legalność wzorców umownych, należy brać pod uwagę uzasadniony interes przedsiębiorcy i specyfikę branży, w której działa. W czwartek Sąd Najwyższy nakazał sądowi apelacyjnemu ponowne rozpatrzenia sprawy o uznanie za niedozwolone (abuzywne) siedmiu postanowień wzorca umownego stosowanego w Grupie Allegro, właściciela znanego portalu aukcyjnego.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1283817-Allegro-broni-swojej-specyfiki.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Rosną problemy Hawe z obligacjami

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Ekonomia
Witold M. Orłowski: Słodkie kłamstewka
Ekonomia
Spadkobierca może nic nie dostać
Ekonomia
Jan Cipiur: Sztuczna inteligencja ustali ceny
Ekonomia
Polskie sieci mają już dosyć wojny cenowej między Lidlem i Biedronką
Ekonomia
Pierwsi nowi prezesi spółek mogą pojawić się szybko