Ranking Wydziałów Prawa 2017 najlepsi dziekani

aktualizacja: 12.06.2017, 14:00

Zobacz: Ranking Wydziałów Prawa 2017

Rz: Czy pani absolwenci zarabiają więcej niż ci z uczelni publicznych, szybciej robią karierę?

Monika Całkiewicz, dyrektor Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego: Byłabym nieszczera, gdybym powiedziała, że wszyscy nasi absolwenci doskonale radzą sobie na rynku pracy, który przecież nie jest łatwy. Ci, którzy już w czasie studiów wyróżniali się wiedzą, inteligencją, od początku mądrze inwestowali w edukację, dzisiaj są młodymi, ale już rozpoznawalnymi radcami prawnymi lub adwokatami. Niektórzy absolwenci postawili na prowadzenie własnego biznesu i część z nich osiągnęła sukces, nawet opanowując rynki zagraniczne. To nie dziwi, bo jesteśmy uczelnią kojarzoną z nauczaniem zarządzania i przedsiębiorczości. Jeszcze inni zdobywają czytelników, pisząc powieści kryminalne – naszym absolwentem jest Remigiusz Mróz, autor poczytnych kryminałów. Nie chcę wypowiadać się na temat zarobków. Są to dane wrażliwe i wielu absolwentów nie chce ich podawać, i my to szanujemy.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE