Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Ranking Samorzšdów - Wizytówki Regionów

Warszawa atrakcyjna dla mieszkańców

materiały prasowe
Warszawa, jako stolica Polski spełniajšca różnorodne oczekiwania – administracji publicznej, przedstawicielstw dyplomatycznych, administracji samorzšdowej, biznesu, turystów i mieszkańców – wypracowała rozwišzania, które dla tych wszystkich grup stanowiš o wygodnym, bezpiecznym i atrakcyjnym życiu w mieœcie.

Warszawa rozwija się przede wszystkim dla swoich mieszkańców. Wiele inwestycji, modernizacji i programów powstaje też z myœlš o wszystkich jego użytkownikach – zarówno o mieszkańcach, jak i przyjeżdżajšcych po wypoczynek, czy pracę. Warszawa jest miastem otwartym i tolerancyjnym, i coraz ciekawszym turystycznie. W ubiegłym roku goœciła blisko 10 mln turystów z zagranicy i Polski.

Wizytówkš Warszawy jest rozwinięta komunikacja miejska. Nowy tabor autobusowy i tramwajowy, dwie linie metra, wygodne przystanki, nowy most, œcieżki i rowery miejskie, parkingi P&R czyniš miasto dostępnym i funkcjonalnym zarówno dla mieszkańców, jak i goœci.

Dbałoœć o ekologię – o zieleń miejskš, powietrze, wodę – to nie tylko miasto zdrowsze na co dzień, ale lepiej postrzegane przez przyjezdnych i inwestorów. W Warszawie jest blisko 80 parków i rozległe tereny lasów miejskich. Sukcesywnie w nich, oraz przy ulicach dosadzane sš drzewa – w 2017 roku 14 tysięcy sztuk. To powoduje, że skutki bardzo dynamicznie rozwijajšcego się miasta nie uszczuplajš w znaczšcy sposób liczby drzew.

Panorama Warszawy
UM Warszawa/Ewelina Lach

Stolica wygrała walkę o dobrš wodę prosto z kranu, natomiast na sile przybiera cięgle trwajšca batalia o zmniejszenie smogu, wyraża się sumš 12,5 mln zł przeznaczonych w 2017 r. na m.in. wymianę pieców i odnawialne Ÿródła energii.

W tym roku Warszawa na inwestycje przeznaczyła blisko 2,5 mld zł, w tym 800 mln zł z unijnych dotacji. Efekty zmian sš widoczne nie tylko na wielkich budowach komunikacyjnych, szpitali i przychodni zdrowia, szkół, żłobków i przedszkoli, ale także w programach skierowanych do seniorów i dzieci, oraz tych tworzonych z myœlš o zwierzętach. Zrównoważony rozwój stolicy wpływa na realizację osobistych planów mieszkańców, którym w Warszawie dobrze się mieszka, pracuje i odpoczywa.

WARSZAWA Smart City

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL