Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

57-letni Włoch udawał księcia z Czarnogóry, nadał tytuł szlachecki Pameli Anderson

twitter.com
57-letni Włoch z Triestu podawał się za księcia z Czarnogóry, dzięki czemu udawało mu się mieszkać za darmo w luksusowych hotelach, a także poznawać celebrytów - w tym m.in. Pamelę Anderson - podajš włoskie media.

Choć Czarnogóra przestała być monarchiš po zakończeniu I wojny œwiatowej (księstwo, a od 1910 roku królestwo Czarnogóry istniało wczeœniej w latach 1852-1918), 57-latek zdołał przyjšć tożsamoœć czarnogórskiego księcia Stefana Crnojevicia.

Dzięki byciu "księciem" oszust zapewniał sobie darmowy pobyt w luksusowych hotelach, a także brał udział w spotkaniach z przedstawicielami biznesu, hierarchami koœcielnymi oraz celebrytami - podała włoska policja, która w œrodę zatrzymała fałszywego księcia i jego wspólnika.

W należšcym do zatrzymanego mieszkaniu w Turynie znaleziono fałszywe paszporty dyplomatyczne i dokumenty, w tym akty nadań tytułów szlacheckich, którymi "ksišżę" obdarowywał swoich goœci.

Tytuł hrabiny otrzymała od fałszywego księcia m.in. Pamela Anderson, z którš oszust spotkał się w czerwcu 2015 roku.

Co ciekawe fałszywy ksišżę specjalnie nie krył się ze swojš działalnoœciš - miał swój profil na Facebooku i stronę internetowš, na których zamieszczał swoje zdjęcia z burmistrzami włoskich miast, kardynałami, a nawet z członkami rodziny ksišżęcej z Monako.

Œledztwo policji wykazało, że osoby, z którymi się spotykał, ksišżę "obdarowywał" tytułami szlacheckimi, obiecywał im też zainicjowanie współpracy gospodarczej i kulturalnej między reprezentowanymi przez jego goœci podmiotami a Czarnogórš.

W oszustwie oprócz "księcia" brała udział jeszcze jedna osoba wcielajšca się w rolę lokaja i kierowcy monarchy.

Œledztwo ws. fałszywego księcia włoska policja podjęła w sierpniu 2016 roku, kiedy podejrzany pojawił się w Apulii poruszajšc się limuzynš z flagš i godłem Czarnogóry. W œrodę oszuœci zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL