Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Wielkopolska: Szukajš gwałciciela i zabójcy

Fotorzepa, Roman Bosiacki
Wielkopolska policja poszukuje dwóch mężczyzn, sprawców poważnych przestępstw. Jeden z nich zabił młodš kobietę, a inny zgwałcił kurator sšdowš.

Do jednej ze zbrodni doszło w podpoznańskich Żernikach 23 marca wieczorem. 21-letnia kobieta przyjechała samochodem do pracy na nocnš zmianę. – Została zaatakowana gdy wychodziła z auta. Sprawca zadał jej kilka ciosów nożem – opowiada mł insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Rany były poważne. Mimo pomocy œwiadków i pogotowia, młoda kobieta zmarła. Sprawca zbiegł.

Policja zna jego tożsamoœć, to 35-latek, były partner ofiary. – Szukamy go od kilku godzin. Na razie nie ostał zatrzymany – mówi insp. Borowiak. Motyw zbrodni na razie nie jest znany.

Z kolei od trzech dni trwajš poszukiwania 44-letniego gwałciciela kurator sšdowej w Odolanowie. Mieszkaniec tej miejscowoœci na odludziu zgwałcił młodš kobietę.

Ofiara znała napastnika, pochodził z miejscowoœci, w której miała podopiecznych, a których we wtorek odwiedzała. Po napaœci na kurator sprawca zaczšł się ukrywać. Policja zna jego tożsamoœć i szuka go od wtorku.

W Odolanowie i w okolicznych miejscowoœciach działajš duże siły policyjne. Na drogach w kierunku Ostrowa Wlkp. zatrzymywane były wszystkie pojazdy. Mundurowi sprawdzali wnętrza samochodów, bagażniki i przyczepy. Na razie bez skutku.

Podczas poszukiwań mundurowi używajš też psów, quadów, œmigłowca. Z ich ustaleń wynika, że gwałciciel nie wyjechał z terenu gminy. – Liczymy, że dziœ uda się zatrzymać sprawcę - zapowiada Andrzej Borowiak.

Ofiara napaœci nadal leży w szpitalu. Wcišż jest w dużym szoku, dlatego dotšd nie można było jej przesłuchać. Policjanci liczš, że dziœ lekarze na to pozwolš. Wtedy mundurowi poznajš bliższe szczegóły zdarzenia.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL