Reklama

Telewizyjny wróżbita z zarzutem pedofilii

Na dwa miesiąca trafił do aresztu 37-letni Sylwester B., wróżbita występujący w jednej z telewizji. Prokuratura postawiła mu zarzuty wykorzystania seksualnego pięciu dziewczynek w wieku 10-11 lat.

Aktualizacja: 18.02.2017 09:04 Publikacja: 18.02.2017 08:47

Sylwester B. został zatrzymany przez policję w Warszawie

Sylwester B. został zatrzymany przez policję w Warszawie

Foto: materiały policji

Mężczyzna poznawał dziewczynki w internecie, a później umawiał się z nimi na spotkania. Policja sprawdza obecnie czy nie ma więcej pokrzywdzonych.

Postępowanie w tej sprawie zaczęło się od informacji przekazanej przez pomoc społeczną z Bydgoszczy.

- Pracownik socjalny ustalił, że dwie dziewczynki spotykały się ze starszym mężczyzną. Z ustaleń wynikało, że kontakty te miały charakter seksualny – opowiada Przemysław Słomski, z kujawsko-pomorskiej komendy policji.

Funkcjonariusze ustalili, że dzieci nawiązywały kontakt z pedofilem przez internet. Później mężczyzna spotykał się z dziewczynkami na żywo. Przyjeżdżał do nich z Warszawy.

- Spotkania miały charakter sponsoringu - mówi policjant. Mężczyzna płacił dziewczynkom za spotkania. Za pocałunek, przytulenie. Policja ustala czy posunął się dalej.

Reklama
Reklama

Okazało się, że pokrzywdzonych jest pięć dziewczynek w wieku 10-11 lat. Jedna koleżanka wciągała w proceder kolejną. Wszystkie dobrze się znały.

Mężczyznę zatrzymano w Warszawie To 37-letni Sylwester B., wróżbita jednej ze stacji telewizyjnych.

Na stronie internetowej kablówki, z którą współpracował, można przeczytać, że "wiedzę astrologiczną pogłębiał w Warszawskiej Szkole Astrologii, na prywatnych korepetycjach u sławnych astrologów, a także w Brytyjskim Stowarzyszeniu Astrologicznym".

"Udziela porad na tematy związane ze stanem zdrowia, małżeństwem, dziećmi, zakupami, pracą, miłością i przyjaźnią oraz ogólne prognozy na przyszłość" – czytamy w informacji.

W mieszkaniu astrologa zabezpieczono komputery oraz nośniki danych. Sprzęt został przekazany policjantom z wydziału do walki z cyberprzestępczością.

Po wstępnym sprawdzeniu okazało się, że znajdują się na nich materiały pornograficzne z udziałem osób małoletnich.

Reklama
Reklama

Sylwester B. usłyszał zarzuty wykorzystania o charakterze seksualnym z udziałem osób małoletnich. Został aresztowany na dwa miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Przestępczość
Armia Meksyku zabiła „El Mencho”. USA dawały za jego głowę 15 mln dolarów
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Przestępczość
Uzbrojony mężczyzna zastrzelony po wtargnięciu na teren Mar-a-Lago
Przestępczość
Co wiemy o zamachu terrorystycznym we Lwowie? Policja zamieściła emocjonalny wpis
Przestępczość
Były książę Andrzej, brat króla Karola III, wyszedł z aresztu. Cały dzień przesłuchiwań
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama