Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

TVP: Zatrzymano podejrzanych o zabójstwo Jaroszewiczów

Pogrzeb Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji Solskiej we wrzeœniu 1992 roku
Fotorzepa/ Anna Brzezińska
Funkcjonariusze Krakowskiego Centralnego Biura Œledczego Policji zatrzymali podejrzanych o zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów - poinformowała TVP.

Do informacji o zatrzymaniach dotarli dziennikarze "Panoramy TVP2" i "Magazynu Kryminalnego 997".

Według informacji dziennikarzy, w sprawie podejrzane sš trzy osoby. Jedna z nich znajduje się w areszcie œledczym w Krakowie, w zwišzku z innš sprawš. Dwaj pozostali majš być powišzani z tzw. "gangiem karateków", działajšcym w latach '80 i '90.

Przeczytaj ť Iza Michalewicz: "Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X"

83-letniego Piotra Jaroszewicza, premiera PRL w latach 1970-1980 oraz jego 67-letniš żonę Alicję Solskš-Jaroszewicz zamordowano w nocy z 31 sierpnia na 1 wrzeœnia 1992 r. w ich willi w warszawskim Aninie. Byłemu premierowi bandyci zacisnęli na szyi rzemiennš pętlę, przedtem go maltretowali. Jego żona zginęła od strzału w głowę z bliskiej odległoœci ze sztucera męża.

W kwietniu 1994 roku zatrzymano czterech oskarżonych o dokonanie tej zbrodni. Krzysztof R. - "Faszysta", Wacław K. - "Niuniek", Henryk S. - "Sztywny" i Jan K. - "Krzaczek" od poczštku twierdzili, że sš niewinni, a prokuratura bezzasadnie przypisuje im zabójstwo.

W 1998 r. ówczesny Sšd Wojewódzki w Warszawie uniewinnił całš czwórkę z braku dowodów - wnosiła o to nie tylko obrona podsšdnych, ale też oskarżyciel. - Stwierdzam, że po dwuletnim procesie zaszła sytuacja, która nie upoważnia prokuratura do wnoszenia o stwierdzenie winy oskarżonych - mówił wówczas w mowie końcowej prok. Andrzej Bartecki. Sšd ocenił w uzasadnieniu wydanego wyroku, że w poczštkowej fazie œledztwa organa œcigania dopuœciły się rażšcych uchybień. W 2000 r. wyrok uniewinniajšcy utrzymał Sšd Apelacyjny w Warszawie.

ródło: rp.pl/ tvp.info

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL