Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Indie: Żona oskarżyła męża o kradzież nerki

123RF
Mieszkanka Indii, Rita Sarkar, oskarżyła męża i szwagra o to, że ukradli jej nerkę. MężczyŸni zostali aresztowani - informuje BBC.

MężczyŸni mieli doprowadzić do usunięcia jednej z nerek kobiety, mieszkanki Zachodniego Bengalu, w czasie operacji podczas której wycinano jej wyrostek. Nerkę potraktowali jako substytut posagu jaki - zgodnie z indyjskš tradycjš - kobieta powinna wnieœć do małżeństwa.

Sprawa wyszła na jaw dwa lata po operacji wyrostka. Badania jakim poddała się wówczas kobieta wykazały, że nie ma ona jednej z nerek.

Kobieta skojarzyła ten fakt z wielokrotnym domaganiem się przez męża posagu od jej rodziców.

Rita Sarkar w rozmowie z mediami relacjonowała, że gdy dwa lata temu zaczęła uskarżać się na bóle brzucha, mšż zabrał jš do prywatnej kliniki w Kalkucie, gdzie lekarze stwierdzili u niej zapalenie wyrostka. - Mšż ostrzegł mnie, abym nikomu nie mówiła o tej operacji - dodała.

Kilka miesięcy po zabiegu kobieta zaczęła uskarżać się na swoje zdrowie. Badania wykazały, że brakuje jej prawej nerki.

- Wtedy zrozumiałam dlaczego mšż chciał, abym milczała na temat operacji - stwierdziła w rozmowie z "Hindustan Times". - Sprzedał mojš nerkę, ponieważ mojej rodziny nie stać było na posag - dodała. 

Podejrzanym postawiono zarzut usiłowania morderstwa i stosowania tortur, a także naruszenia prawa dotyczšcego transplantacji ludzkich organów.

ródło: BBC

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL