Przestępczość

Indie: Arabowie kupowali nieletnie "żony"

123RF
Ośmiu Arabów zostało aresztowanych w Indiach w związku z oskarżeniami o płacenie tysięcy dolarów pośrednikom, którzy mieli aranżować dla nich "małżeństwa" z niepełnoletnimi - których celem było jedynie doprowadzenie do zbliżenia między mężczyznami a młodymi dziewczętami.

Pięciu zatrzymanych to obywatele Omanu, a trzech ma obywatelstwo Kataru - informuje AFP. Wszystkich aresztowano w Hyderabadzie, mieście na południu Indii, gdzie już w przeszłości dochodziło do aresztowań bogatych seksturystów szukających "żon na miesiąc".

V Satyanarayana, zastępca komendanta policji poinformował, że policjanci usunęli też osiem nieletnich dziewcząt z hosteli w mieście - wszystkie były "żonami" zatrzymanych.

W związku ze sprawą zatrzymano też pięciu pośredników, trzech duchownych i czterech właścicieli hosteli.

Za pośrednictwo w zawarciu małżeństwa z nieletnią Arabowie płacili od 4500 do 15500 dolarów - informuje Satyanarayana . W cały proceder zaangażowani byli też duchowni, który udzielali parom ślubów.

Wszyscy aresztowani Arabowie mają powyżej 60 lat. Policja przyznaje, że nie jest jasne czy mężczyźni chcieli zabrać ze sobą "żony" na Bliski Wschód.

W Indiach utrzymywanie relacji seksualnej z osobą niepełnoletnią jest przestępstwem. Aresztowani usłyszeli zarzuty gwałtu, oszustwa, są też oskarżani o zniewolenie nieletnich.

W ubiegłym miesiącu minister ds. kobiet i dzieci Maneka Gandhi zażądała od MSZ odnalezienie 16-letniej obywatelki Indii, która została wywieziona na Bliski Wschód po tym, jak zaaranżowano jej małżeństwo z 65-letnim Omańczykiem, który zapłacił za to pośrednikom i rodzinie dziewczyny 8 tysięcy dolarów.

Źródło: AFP

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL