Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Indie: Arabowie kupowali nieletnie "żony"

123RF
Oœmiu Arabów zostało aresztowanych w Indiach w zwišzku z oskarżeniami o płacenie tysięcy dolarów poœrednikom, którzy mieli aranżować dla nich "małżeństwa" z niepełnoletnimi - których celem było jedynie doprowadzenie do zbliżenia między mężczyznami a młodymi dziewczętami.

Pięciu zatrzymanych to obywatele Omanu, a trzech ma obywatelstwo Kataru - informuje AFP. Wszystkich aresztowano w Hyderabadzie, mieœcie na południu Indii, gdzie już w przeszłoœci dochodziło do aresztowań bogatych seksturystów szukajšcych "żon na miesišc".

V Satyanarayana, zastępca komendanta policji poinformował, że policjanci usunęli też osiem nieletnich dziewczšt z hosteli w mieœcie - wszystkie były "żonami" zatrzymanych.

W zwišzku ze sprawš zatrzymano też pięciu poœredników, trzech duchownych i czterech właœcicieli hosteli.

Za poœrednictwo w zawarciu małżeństwa z nieletniš Arabowie płacili od 4500 do 15500 dolarów - informuje Satyanarayana . W cały proceder zaangażowani byli też duchowni, który udzielali parom œlubów.

Wszyscy aresztowani Arabowie majš powyżej 60 lat. Policja przyznaje, że nie jest jasne czy mężczyŸni chcieli zabrać ze sobš "żony" na Bliski Wschód.

W Indiach utrzymywanie relacji seksualnej z osobš niepełnoletniš jest przestępstwem. Aresztowani usłyszeli zarzuty gwałtu, oszustwa, sš też oskarżani o zniewolenie nieletnich.

W ubiegłym miesišcu minister ds. kobiet i dzieci Maneka Gandhi zażšdała od MSZ odnalezienie 16-letniej obywatelki Indii, która została wywieziona na Bliski Wschód po tym, jak zaaranżowano jej małżeństwo z 65-letnim Omańczykiem, który zapłacił za to poœrednikom i rodzinie dziewczyny 8 tysięcy dolarów.

ródło: AFP

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL