Zasiłek rodzinny 2012/2013: nowe kryterium dochodowe, wyższe zasiłki

aktualizacja: 31.08.2012, 13:47
Samotna matka nie dostanie zasiłku rodzinnego, jeśli nie ma orzeczonyc...
Samotna matka nie dostanie zasiłku rodzinnego, jeśli nie ma orzeczonych alimentów na dziecko
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Od 1 września można składać wnioski o zasiłek rodzinny i dodatki do niego. Świadczenia są nieco wyższe niż dotychczas. Wzrosło także kryterium dochodowe uprawniające do nich

REDAKCJA POLECA

Zobacz także: Zasiłek rodzinny 2016: ile dostaniesz po przekroczeniu progu

Zasiłek oraz dodatki do niego to pomoc finansowa dla  rodzin w trudnej sytuacji finansowej, ma częściowo pokrywać koszty utrzymania dziecka. Na pieniądze mogą liczyć rodzice oraz opiekunowie prawni lub faktyczni dzieci, a także pełnoletnie,  uczące się osoby, które nie są na utrzymaniu rodziców, gdyż ci albo zmarli albo sąd ustalił alimenty z ich strony.

Świadczenia przysługują na każde dziecko pod warunkiem, że:

- nie ukończyło 18 lat, lub

- uczy się i nie ukończyło 21 lat, lub

KOMENTARZ DNIA

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE