Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 14.12.2015 10:25 Publikacja: 14.12.2015 08:01
Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak z zespołu Lombard, autorzy oświadczenia
Foto: www.facebook.pl
Ta manifestacja odbyła się w sobotę na poznańskim Placu Wolności, a wzięło w niej udział ok. 600 osób. Poznaniacy skandowali hasła: "Demokracja", "Konstytucja" i machali flagami polskimi, unijnymi i... tęczowymi. Podczas niej wykorzystano też utwór „Przeżyj to sam" Lombardu. Nie spodobało się to zespołowi.
„To hymn pokoleń Polaków, bez względu na poglądy polityczne czy przynależność partyjną. Oburza nas ten fakt tym bardziej, iż zrobiono to w przededniu rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Smutnej rocznicy, kiedy "uzbrojonych w broń palną braci wyprowadzono na ulicę przeciw nieuzbrojonym braciom" – napisali Marta Cugier (obecna wokalistka) i Grzegorz Stróżniak, lider grupy, w oświadczeniu na Facebooku.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
Ogólnopolska Grupa Badawcza opublikowała wyniki nowego sondażu preferencji partyjnych.
Donald Tusk przedstawiał w Sejmie informację na temat nocnego naruszenia przestrzeni powietrznej Polski przez ro...
Olbrzymie znaczenie ma fakt, że mamy was, pilotów, żołnierzy, oficerów, którzy strzegą polskiego nieba - mówił p...
Opozycja i rząd odmieniają słowa „współpraca” i „jedność” przez wszystkie przypadki, ale komunikaty partyjne są...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas