Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

#RZECZoPOLITYCE Pawłowski: Pozorna siła PiS wynika ze słabości opozycji

Łukasz Pawłowski
rp.pl
- Przez dwa lata nie widzę zmiany u Grzegorza Schetyny, on jest dla mnie tym samym Schetynš, którym był jako minister, jako marginalizowany członek PO - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Łukasz Pawłowski, sekretarz redakcji "Kultury Liberalnej".

Pawłowski wypowiedział się na temat opozycji w Polsce. - Problem jest w treœci. Rozumiem, że jeżeli partia chce mieć wielu wyborców, to nie może być zbyt radykalna, żeby nie odrzucać wyborców centrowych, ale inne sš wymagania wobec partii, która jest u władzy (...), a inne - od partii opozycyjnej. Mam wrażenie, że Grzegorz Schetyna nie przyjmuje tego do wiadomoœci. (...) Partia opozycyjna potrzebuje pewnej wyrazistoœci. (...) potrzebuje wyraŸnego stanowiska - powiedział

- Grzegorz Schetyna często nam powtarza, że przebudował PO i to jest nowa Platforma. (...) Nie ma w PO osób, może poza Borysem Budkš, które jednoznacznie kojarzš się z danym obszarem działalnoœci. Szef PO powołał gabinet cieni, a dam sobie rękę ucišć, że większoœć obywateli czy wyborców PO nie wie, kto jest w tym gabinecie (...). PO już z obywatelskoœciš specjalnie się nie kojarzy (...), nie ma spójnego stanowiska, które pozwoliłoby się jej od PiS odróżnić – ocenił.

- Przez dwa lata nie widzę zmiany u Grzegorza Schetyny, on jest dla mnie tym samym Schetynš, którym był jako minister, jako marginalizowany członek PO (...). Grzegorza Schetynę nie powinna interesować Nowoczesna - a tak rzeczywiœcie jest - tylko PiS i odzyskanie władzy. Mam wrażenie, że cišgle po tych dwóch latach, Schetyna zajmuje się patrzeniem najbliżej siebie zamiast spojrzeć na głównego przeciwnika politycznego – ocenił.

Pawłowski wypowiedział się również na temat siły obozu rzšdzšcego w Polsce i napięciach na prawicy. Stwierdził, że zauważa frustrację w obozie rzšdzšcym. - Panuje taka teza, że PiS jest walcem i pięœciš, która niszczy, (...) a wystarczy troszkę poskrobać. Chociażby ostatnie wywiady Antoniego Macierewicza dla prawicowych mediów, w których twierdzi, że dowiedział się o swojej dymisji będšc już w Pałacu, napięcia pomiędzy publicystami po prawej stronie. Kuriozalne próby (...) wyjaœnienia tej rekonstrukcji. (...) Jednoœć PiS, czy taka pozorna siła, wynika raczej ze słaboœci opozycji – powiedział Łukasz Pawłowski.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL