Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Karczewski: Liczyłem, że Ochojska chce być mediatorem, a przyszła wesprzeć protest

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, zapowiedział, że sam chętnie wprowadzi Janinę Ochojskš do Sejmu, jeœli będzie chciała mediować z protestujšcymi. Tymczasem, jak cytuje Polskie Radio, odniósł wrażenie, że szefowa PAH przyszła "utrzymywać w przekonaniu o słusznoœci protestu".

Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, chciała się w œrodę spotkać z protestujšcymi w Sejmie osobami niepełnosprawnymi, ich opiekunami i rodzicami, ale nie dostała zgody na wejœcie do parlamentu. -  Łatwiej było się dostać do oblężonego Sarajewa niż do Sejmu. Proszę, by władza się mnie nie bała, ja nie jestem straszna – mówiła.

Dowiedz się więcej ť Ochojska nie dotarła z odsieczš

Politycy opozycji mówiš o kompromitacji służb i marszałka Marka Kuchcińskiego. A przebywajšcy cały czas w Sejmie protestujšcy zapowiadajš, że nie wyjdš z niego bez ustawy o 500 zł dodatku rehabilitacyjnego w ręku. Dla strony rzšdowej postulaty protestujšcych zostały już spełnione.

Do sprawy niewpuszczenia Ochojskiej odniósł się wieczorem Stanisław Karczewski, marszałek Senatu. - Bardzo liczyłem, że pani Ochojska przychodzi po to, żeby być mediatorem - powiedział, dodajšc, że według niego szefowa PAH raczej przybyła, by protestujšcych "utrzymywać w przekonaniu o słusznoœci protest".

Karczewski zaznaczył, że jeżeli Ochojska istotnie będzie chciała mediować między protestujšcymi, a stronš rzšdowš, to sam chętnie wprowadzi jš do Sejmu. Marszałek wyraził też nadzieję na szybkie zakończenie protestu.

Ochojskš do Sejmu zaprosili senatorowie Platformy Obywatelskiej. Gdy okazało się, że nie może wejœć do budynku, szefowa PAH rozmawiała przed Sejmem z Jakubem Hartwichem i Adrianem Glinkš, dwoma protestujšcymi niepełnosprawnymi.

 

ródło: rp.pl/Polskie Radio

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL