Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Gen. Koziej: Polska musi odsunšć PiS od władzy

Stanisław Koziej
tv.rp.pl
Były szef BBN gen. Stanisław Koziej zarzucił na Twitterze brak merytorycznoœci PiS-owi, a działania partii rzšdzšcej okreœlił jako "totalnie szkodliwe dla Polski".

"Dotšd raczej unikałem politycznej krytyki partii rzšdzšcej,ograniczajšc się do merytorycznych ocen w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego,obronnoœci,wojska. Ale widzšc jej niemerytorycznoœć i totalnš szkodliwoœć dla Polski trzeba powiedzieć: Polska musi tę partię odsunšć od władzy" - napisał na Twitterze gen. Koziej.

W póŸniejszym wpisie gen. Koziej napisał, że "potrzebna jest szeroka opozycyjna koalicja wyborcza 'ponad różnicami', jak w wyborach w 1989 r., ponieważ podobnie jak wtedy, istnieje dziœ koniecznoœć fundamentalnej zmiany kursu politycznego (wręcz zgubny jest w polityce zewnętrznej) i tym samym partyjnego obozu rzšdzšcego".

 

Gen. Koziej to były szef BBN (stanowisko to zajmował w czasach prezydentury Bronisława Komorowskiego). W latach 2005-2006 był wiceministrem obrony narodowej (ministrem był wówczas Radosław Sikorski, w tamtym czasie zwišzany z PiS). Wczeœniej był wieloletnim dyrektorem Departamentu Systemu Obronnego w Ministerstwie Obrony Narodowe i pracownikiem naukowym Akademii Obrony Narodowej (obecnie jest to Akademia Sztuki Wojennej)

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL