Płociński: Jak ośmieszyć opozycję

aktualizacja: 31.08.2017, 13:26
Foto: Fotorzepa, Dorota Nowacka

Jeśli po wybuchu protestów w obronie sądownictwa ktoś liczył, że młodzież przejmie pałeczkę od pogubionych liderów opozycji parlamentarnej, Front Młodych Kraków udowodnił jednym filmikiem, że... może być jeszcze gorzej.

Materiał miał reklamować poniedziałkowy protest w ramach akcji „Młodzi - Światełko dla sądów vol. 2”, jednak nie rozprzestrzenił się zbyt wybitnie (początkowo) w mediach społecznościowych. Ale co się odwlecze...

Dzieło przygotowali wolontariusze Frontu Młodych Kraków, czegoś, co jak rozumiem, aspiruje do bycia „szerokim ponadpartyjnym porozumieniem”, czyli, innymi słowy, zjednoczoną młodzieżówką Platformy i Nowoczesnej (oraz, podobno, „młodego KODu”). Proszę wybaczyć spoiler, ale pomysł jest prosty i dawno już ograny: dwóch funkcjonariuszy policji aresztuje młodego liberała za czytanie „Gazety Wyborczej” i Leszka Balcerowicza, za naklejone serduszko WOŚP na drzwiach i tęczową flagę na laptopie. Można zarzucić twórcom, że przecież PiS rządzi od dwóch lat i nikogo za czytanie Balcerowicza nie wsadza, ale teraz ma być inaczej: będą wsadzać na podstawie przepisów, które jeszcze nie weszły w życie. To wszystko wyjaśnia, prawda? Klip warto obejrzeć samemu, bo żadne słowa nie opiszą efektu końcowego.

Gdybym odpowiadał za PR w PiS, zrobiłbym wszystko, by film ten jak najszerzej rozpowszechnić. Co więcej: PiS powinien Front Młodych porządnie wypromować. Po co ścierać się z opozycją, która będzie miała jakiś pomysł na Polskę, jak można popyskować sobie z kolejnymi, którzy będą tylko straszyć tym okropnym PiS, co wsadza do więzień.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE