Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Płociński: Jak ośmieszyć opozycję

Fotorzepa, Dorota Nowacka
Jeœli po wybuchu protestów w obronie sšdownictwa ktoœ liczył, że młodzież przejmie pałeczkę od pogubionych liderów opozycji parlamentarnej, Front Młodych Kraków udowodnił jednym filmikiem, że... może być jeszcze gorzej.

Materiał miał reklamować poniedziałkowy protest w ramach akcji „Młodzi - Œwiatełko dla sšdów vol. 2”, jednak nie rozprzestrzenił się zbyt wybitnie (poczštkowo) w mediach społecznoœciowych. Ale co się odwlecze...

Dzieło przygotowali wolontariusze Frontu Młodych Kraków, czegoœ, co jak rozumiem, aspiruje do bycia „szerokim ponadpartyjnym porozumieniem”, czyli, innymi słowy, zjednoczonš młodzieżówkš Platformy i Nowoczesnej (oraz, podobno, „młodego KODu”). Proszę wybaczyć spoiler, ale pomysł jest prosty i dawno już ograny: dwóch funkcjonariuszy policji aresztuje młodego liberała za czytanie „Gazety Wyborczej” i Leszka Balcerowicza, za naklejone serduszko WOŒP na drzwiach i tęczowš flagę na laptopie. Można zarzucić twórcom, że przecież PiS rzšdzi od dwóch lat i nikogo za czytanie Balcerowicza nie wsadza, ale teraz ma być inaczej: będš wsadzać na podstawie przepisów, które jeszcze nie weszły w życie. To wszystko wyjaœnia, prawda? Klip warto obejrzeć samemu, bo żadne słowa nie opiszš efektu końcowego.

Gdybym odpowiadał za PR w PiS, zrobiłbym wszystko, by film ten jak najszerzej rozpowszechnić. Co więcej: PiS powinien Front Młodych porzšdnie wypromować. Po co œcierać się z opozycjš, która będzie miała jakiœ pomysł na Polskę, jak można popyskować sobie z kolejnymi, którzy będš tylko straszyć tym okropnym PiS, co wsadza do więzień.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL