Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

"Kolesie". Wałęsa publikuje zdjęcie z 1989 r.

Facebook
Lawinę komentarzy wywołało zdjęcie opublikowane przez Lecha Wałęsę. Materiał przedstawia Lecha Kaczyńskiego i Czesława Kiszczaka.

Postępowanie karne w sprawie złożenia przez Lecha Wałęsę fałszywych zeznań dotyczšcych dokumentów TW "Bolek" pion œledczy IPN prowadzi od 29 czerwca br. Wišże się ono z wypowiedziami Wałęsy, który m.in. w œledztwie IPN dotyczšcym ewentualnego fałszowania dokumentów przez SB zeznał, że dokumenty te nie sš autentyczne. Podczas okazywania Wałęsie dokumentów TW "Bolek" były prezydent twierdził, że nie zostały one przez niego napisane (np. doniesienia agenturalne) ani podpisane.

Wałęsa wielokrotnie powtarzał, że działania IPN to polityczna decyzja podjęta przez polityków PiS. Tym razem Wałęsa opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcie Lecha Kaczyńskiego i gen. Czesława Kiszczaka. Materiał pochodzi prawdopodobnie z Magdalenki z 1989 roku.

"Kolesie od kiedy współdziałali przeciw mnie" - podpisał fotografię Wałęsa.

Były prezydent odpowiedział również na jeden z komentarzy: "To nie nagonka to zmontowana prowokacja i to przez IPN z udziałem Kaczyńskich".

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL