"Kolesie". Wałęsa publikuje zdjęcie z 1989 r.

aktualizacja: 28.08.2017, 11:34
Foto: Facebook

Lawinę komentarzy wywołało zdjęcie opublikowane przez Lecha Wałęsę. Materiał przedstawia Lecha Kaczyńskiego i Czesława Kiszczaka.

REDAKCJA POLECA

Postępowanie karne w sprawie złożenia przez Lecha Wałęsę fałszywych zeznań dotyczących dokumentów TW "Bolek" pion śledczy IPN prowadzi od 29 czerwca br. Wiąże się ono z wypowiedziami Wałęsy, który m.in. w śledztwie IPN dotyczącym ewentualnego fałszowania dokumentów przez SB zeznał, że dokumenty te nie są autentyczne. Podczas okazywania Wałęsie dokumentów TW "Bolek" były prezydent twierdził, że nie zostały one przez niego napisane (np. doniesienia agenturalne) ani podpisane.

Wałęsa wielokrotnie powtarzał, że działania IPN to polityczna decyzja podjęta przez polityków PiS. Tym razem Wałęsa opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcie Lecha Kaczyńskiego i gen. Czesława Kiszczaka. Materiał pochodzi prawdopodobnie z Magdalenki z 1989 roku.

"Kolesie od kiedy współdziałali przeciw mnie" - podpisał fotografię Wałęsa.

Były prezydent odpowiedział również na jeden z komentarzy: "To nie nagonka to zmontowana prowokacja i to przez IPN z udziałem Kaczyńskich".

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE