Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Janusz Korwin-Mikke komentuje bitwę o cukier w Chełmie

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Ludzie, którzy gotowi sš pozabijać bliŸnich za złotówkę, sprzedali Polskę Unii za 200 zł/ha, a PiS-owi za 500+" - pisze na swoim profilu na Facebooku lider partii Wolnoœć (d. KORWiN) Janusz Korwin-Mikke.

Eurodeputowany skomentował w ten sposób "bitwę o cukier" w Chełmie - jak informowały media w zwišzku z obniżeniem ceny cukru o złotówkę przez jeden ze sklepów zainteresowanie ofertš przerosło oczekiwania organizatorów promocji. W efekcie doszło do przepychanek. Nagranie ilustrujšce reakcję ludzi na promocję trafiło do sieci:

 

 

"W Polsce jest sporo biedy - ale w Chełmie chyba wyjštkowo" - zauważył Korwin-Mikke. A następnie odnotowuje, że "wystarczy dać 55 proc. ludzi po 1000 zł, 40 proc. zabrać w głosowaniu większoœciowym po 2000zł - i 5 proc. rzšdzšcych ma po 5000 zł na łebek. I trwałe poparcie".

Korwin-Mikke kwestionuje też przy okazji postulowane przez lewicę działania wbrew logice rynku.

Przykładem tego działania jest - jego zdaniem - promocja w Chełmie. "Efekt: setki ludzi straciły czas, powstały straty materialne, na szczęœcie nikt nie został stratowany na œmierć. W efekcie tańszy cukier trafił nie do biednych, tylko do posiadaczy silniejszych ramion i większego sprytu" - pisze lider partii Wolnoœć.

Korwin-Mikke wyjaœnia następnie, że w ten sposób działa również np. dofinansowanie kobietom żłobków. "Na jedno miejsce jest trójka dzieci, kobiety składajš podania, kłamiš na potęgę, jakie sš ubogie, piszš donosy na sšsiadki, że tamte sš bogate urzędnicy tracš czas na opiniowanie i sprawdzanie podań, powołuje się komisje starajšce się jakoœ te miejsca poprzydzielać – i w efekcie nie trafiajš one do najbardziej potrzebujšcych, tylko do tych, co najlepiej oszukujš, najładniej formułujš podania lub po prostu majš znajomoœci" - tłumaczy.

Cały wpis Janusza Korwin-Mikkego można znaleŸć tutaj.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL