Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Pogoda

Polacy z Karaibów: Nie przeżyjemy huraganu

AFP
Karaibska wyspa Sint Maarten została zniszczona przez huragan Irma. Na miejscu jest Polka Sylwia Wierzchowska. - Nie przeżyjemy kolejnego huraganu - mówi w rozmowie z Radiem Zet.

Agencje AFP podała w sobotę w południe, że Irma, która jest huraganem o największej niszczycielskiej sile, jaki zarejestrowano w basenie atlantyckim, zabił dotšd według wstępnych danych 19 osób (10 na francuskich wyspach Saint-Martin i Saint-Barthelemy, 4 na amerykańskich Wyspach Dziewiczych, 2 w Portoriko i 2 na holenderskiej częœci Saint-Martin oraz jednš na Barbudzie. 

Sytuację na wyspie Sint Maarten opisuje Polka, która jest obecnie na lotnisku. - Tu jest tłum ludzi, około dwóch tysięcy osób. Na miejscu jest też wojsko. Jeżeli dojdzie do podbramkowej sytuacji, ludzie zacznš na siebie napierać. Nie przeżyjemy kolejnego huraganu, nasz hotel tego nie wytrzyma. Chcemy wylecieć jak najdalej stšd - powiedziała Sylwia Wierzchowska w rozmowie z Radiem Zet.

Na wyspie przebywa również inna para z Polski. W rozmowie z dziennikarzem relacjonujš, że sš uwięzieni w jednym z hoteli. W budynku nie ma okien i drzwi, a dach jest dziurawy. Dodatkowo po ulicach grasujš przestępcy, którzy okradajš niezabezpieczone budynki.

 

Komunikat MSZ

Huragan Irma zbliża się do Florydy. Komunikat w tej sprawie wydała Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Waszyngtonie:

Uderzenie huraganu IRMA w stan Floryda spodziewane jest w sobotę 9 wrzeœnia 2017. 

Prosimy o bezwzględne podporzadkowanie się zaleceniom służb miejscowych i jeœli to możliwe wczeœniejsze opuszczenie zagrożonych rejonów. Proszę œledzić informacje w mediach i komunikaty na stronie Florydzkiego Wydziału Zarzšdzania Kryzysowego pod adresem http://www.floridadisaster.org/index.asp  oraz http://www.nhc.noaa.gov/graphics_at1.shtml?cone#contents 

ródło: Radio Zet

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL