Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Podatki

Skarbówka wzywa nowożeńców w sprawie kosztów wesela

Adobe Stock
Ostrowiecki Urzšd Skarbowy wzywa pary młode, które w 2016 roku brały œlub, do rozliczenia kosztów organizacji wesela. Pyta też kto i za ile imprezę fotografował, filmował, czy ile wzięła orkiestra - donosi "Gazeta Ostrowiecka".

Jak czytamy, Urzšd Skarbowy w Ostrowcu Œwiętokrzyskim w zwišzku z prowadzonš kontrolš podatkowš na podstawie upoważnienia zwrócił się do Urzędu Stanu Cywilnego w zakresie sporzšdzonych aktów małżeństwa za rok 2016. Takie dane zostały przekazane skarbówce.

Informacje o prowadzonej kontroli młodych par potwierdziła Anna Stępień, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Kielcach. - Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Œwiętokrzyskim prowadzi kontrole podatkowe w ramach swoich uprawnień dotyczšce różnego typu działalnoœci, w tym w zakresie organizacji przyjęć weselnych – przyznała w rozmowie z "Gazetš Ostrowieckš".

Osobom, które zignorujš wezwanie skarbówki zgodnie z art. 262 ordynacji podatkowej grozi nałożenie kary porzšdkowej do 2,8 tys. zł.

Warto wspomnieć, iż nie jest to pierwsza tego typu kontrola skarbówki. W 2009 roku Urzšd Kontroli Skarbowej w Szczecinku wzywał młode pary, które brały œlub, do rozliczenia kosztów organizacji wesela. Wówczas sprawa dotyczyła jednak firmy œwiadczšcej usługi organizacji przyjęć weselnych.

 

Na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Kielcach ukazało się wyjaœnienie do sprawy, można je przeczytać tutaj: Nowożeńcy pod lupš fiskusa – wyjaœnienia skarbówki

ródło: ostrowiecka.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL