Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Plus Minus

Dalej niż na Marsa

materiały prasowe
Zadziwiajšca jest nasza wiara w podbój kosmosu.

Pół wieku temu dotarliœmy na Księżyc, ale od tego czasu nie posunęliœmy się nawet o centymetr. Ba, już nawet na Księżyc nie latamy i nie brakuje zwolenników teorii, że tak naprawdę nigdy tam nie byliœmy. Mars pozostaje mrzonkš. Plany kolejnych wypraw sš stale odkładane na bliżej nieokreœlonš przyszłoœć. Tymczasem autorzy powieœci, filmów czy choćby gier widzš nas w innych układach słonecznych czy wręcz galaktykach. I to niekoniecznie za tysišc lat.

Należš do nich twórcy Gwiezdnego wyœcigu – rodzinnej gry planszowej wydanej właœnie na polskim rynku. Jej akcja toczy się w odległej przyszłoœci, w której stary œwiat przestał właœciwie istnieć. Ludzkoœć na dobre opuœciła Ziemię i podbija właœnie nowe gwiazdy. A raczej nie ludzkoœć, ale międzyplanetarne korporacje założone z myœlš o przetrwaniu naszej cywilizacji. Gracze rywalizujš ze sobš na planszy złożonej z koncentrycznych okręgów. W każdej rundzie przemieszczajš niewielkie, kolorowe statki, zdšżajšc do centralnej częœci układu. Oczywiœcie nie rzucajš przy tym kostkami, gdyż ta stara jak œwiat, całkowicie losowa mechanika nie jest mile widziana w nowoczesnych planszówkach. Tu zagrywa się karty. W dowolnej kolejnoœci.

Gwiezdny wyœcig okazuje się więc grš wymagajšcš myœlenia czy wręcz planowania na kilka ruchów do przodu. Oryginalnym pomysłem jest kibicowanie jednostkom. W każdej z kilku rund gracze losujš po dwie maszyny, które w ten sposób wspierajš. Nie wiedzš jednak, kogo wspierajš rywale, co sprzyja blefowaniu. Spryt zdecydowanie się w tej produkcji przydaje. Nie oznacza to jednak, że jest trudna i żmudna. Poradzš sobie z niš nawet oœmiolatki. I nie znudzš się, bo przeciętna rozgrywka trwa kilkanaœcie minut. O ile mniej niż podróż na Marsa...

„Gwiezdny wyœcig", FoxGames

PLUS MINUS


Prenumerata sobotniego wydania „Rzeczpospolitej”:


prenumerata.rp.pl/plusminus


tel. 800 12 01 95

ródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL