Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka ręczna

Wygrana Polaków w prekwalifikacjach do MŚ

Fotorzepa/ Piotr Nowak
Reprezentacja polskich szczypiornistów pokonała w portugalskim Povoa de Varzim Kosowo w pierwszym meczu turnieju prekwalifikacyjnego do mistrzostw œwiata w 2019 roku. Wygrana nie przyszła jednak łatwo.

Mecz długo nie układał się po myœli Polaków, choć rywale uznawani sš za słabeuszy. W 14. minucie Kosowo prowadziło 7:4. Grę biało-czerwonych napędzał tylko Arkadiusz Moryto, który ostatecznie był najlepszym strzelcem drużyny (10 bramek).

Do przerwy Polacy zdołali wyjœć na minimalne prowadzenie 13:12. Dopiero póŸniej odskoczyli od rywali. Po trzech kwadransach prowadzili szeœcioma bramkami, ostatecznie kończšc spotkanie wynikiem 30:19.

W drugim pištkowym meczu Portugalia, gospodarze turnieju, zmierzš się z Cyprem.

Do kolejnej rundy z każdej z szeœciu grup prekwalifikacji awansujš tylko zwycięzcy. W sobotę biało-czerwoni zagrajš z Cyprem, a dzień póŸniej - z Portugališ.

Polska - Kosowo 30:19 (13:12)

Skład Polaków: Wyszomirski, Morawski - Makowiejew 1, Krajewski, Walczak, Nogowski 3, Genda 2, Syprzak 4, Moryto 10, M. Gębala, Przybylski 5, Paczkowski 1, Gierak 1, Krieger, T. Gębala 2, Chrapkowski 1.

ródło: rp.pl