Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Co w niedzielę zrobi Żyleta

Fotorzepa, Piotr Nowak
Teoretycznie to hitowa kolejka, ale w tym sezonie liga skutecznie pozbawia nas złudzeń.

Oczy wszystkich skierowane będš na piłkarzy Legii i na trybuny stadionu przy Łazienkowskiej. W niedzielę o godz. 18 Legia podejmie Lechię Gdańsk. Zawodnicy wyjdš na murawę, by zagrać m.in. dla pół setki bandytów, którzy ich pobili po porażce z Lechem.

Czy piłkarze jak zwykle karnie podejdš pod trybunę i będš dziękować za doping? Czy kibice zaintonujš pieœni pochwalne, jakby nic się nie stało, czy może jednak zmuszš się do minimalnej choćby refleksji?

Oby dwa tygodnie odpoczynku oraz treningów spowodowały, że kibice w ten weekend nie będš znów lamentować nad poziomem naszej piłki i wyłšczać telewizorów. Szczególnie że w teorii kolejka zapowiada się fascynujšco.

W pištek Jagiellonia – wicemistrz z poprzedniego sezonu – podejmować będzie drugš drużynę w tabeli Lecha Poznań. Natomiast w niedzielę o 15.30 rewelacyjny lider, czyli Górnik Zabrze, zagra z trzecim zespołem obecnego sezonu Zagłębiem Lubin.

Na papierze wyglšda to ciekawie, problem w tym, że Legia notorycznie zawodzi, Lech potrafił swoich kibiców przyprawić o palpitacje serca, w Lechii było tak Ÿle, że wymieniono szkoleniowca, a Jagiellonia gra w kratkę.

Lech powinien być podbudowany zwycięstwem nad Legiš w poprzedniej kolejce.

– Ten mecz pokazał, że jesteœmy w stanie wygrać z każdym. Byliœmy zdyscyplinowani, zagraliœmy naprawdę dobrze – mówił trener Nenad Bjelica, który spotkanie z mistrzem Polski musiał oglšdać z trybun, a zespół prowadził jego asystent Rene Poms.

W spotkaniu z Jagielloniš Chorwat też jeszcze nie będzie obecny na ławce. To efekt kary za zachowanie szkoleniowca podczas przegranego 0:2 meczu ze Œlšskiem we Wrocławiu.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL