Wojewoda poinformował również, że bez udziału publiczności rozegrane zostaną trzy pierwsze mecze Lecha Poznań na własnym stadionie w ramach Ligi Europejskiej.

Decyzja wojewody ma związek z przebiegiem meczu Lech Poznań - Legia Warszawa w ostatniej kolejce sezonu 2017/2018 Ekstraklasy. W 77. minucie spotkania, przy stanie 2:0 dla Legii (ten wynik dawał stołecznej drużynie mistrzostwo Polski) pseudokibice Lecha zaczęli wrzucać na murawę race i inne środki pirotechniczne doprowadzając do przerwania spotkania. Chwilę później na murawę wbiegła niewielka grupa pseudokibiców Lecha w kominiarkach, a piłkarze obu drużyn zeszli do szatni.

Komisja Ligi w trybie pilnym podjęła decyzję o walkowerze 3:0 dla Legii Warszawa.

Pseudokibice Lecha doprowadzając do przerwania meczu protestowali przeciwko niesatysfakcjonującym wynikom osiąganym w końcówce sezonu przez "Kolejorza". Lech, pierwszy po rundzie zasadniczej, w rundzie finałowej Ekstraklasy przegrał m.in. z Koroną Kielce, Górnikiem Zabrze i Jagiellonią Białystok na własnym stadionie tracąc szanse na mistrzostwo Polski.