Lewandowski z golem, ale bez Pucharu Niemiec

Bayern Monachium w finale Pucharu Niemiec niespodziewanie przegrał z Eintrachtem Frankfurt 1:3. Jedynego gola dla drużyny z Bawarii zdobył Robert Lewandowski.

Aktualizacja: 20.05.2018 05:58 Publikacja: 19.05.2018 22:10

Bayern, który był zdecydowanym faworytem finałowego meczu, zawiódł swoich kibiców ulegając Eintrachtowi, który do zwycięstwa poprowadził zdobywca dwóch bramek dla Eintrachtu Chorwat Ante Rebić.

Eintracht, prowadzony przez Niko Kovaca, który w przyszłym sezonie będzie trenerem Bayernu wyszedł na prowadzenie po tym jak piłkę stracił James Rodriguez, a jego błąd wykorzystał Rebić z zimną krwią wykorzystując sytuację sam na sam ze Svenem Ulreichem. Wcześniej gola mógł zdobyć Robert Lewandowski, który jednak z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

Przed przerwą Lewandowski miał jeszcze jedną szansę na gola, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Eintrachtu nie trafił w bramkę.

Kapitan reprezentacji Polski zrehabilitował się w 53. minucie - Joshua Kimmich z prawej strony zagrał piłkę w pole karne, a tam znalazł się Lewandowski, który strzałem przy słupku wyrównał wynik meczu.

Końcówka meczu należała jednak do Eintrachtu. W 82. minucie Rebić doszedł do prostopadłego podania z głębi pola, wygrał pojedynek z Matsem Hummelsem i przerzucił piłkę nad Ulreichem. Po bramce sędzia skorzystał jeszcze z systemu VAR, ponieważ pojawiła się wątpliwość czy przed zagraniem do Rebicia nie doszło do zagrania ręką. Ostatecznie jednak sędzia gola uznał.

W doliczonym czasie gry w pole karne Eintrachtu Frankfurt przy rzucie rożnym dla Bayernu powędrował Ulreich. Po rozegraniu rzutu rożnego w polu karnym padł Lewandowski, ale - po skorzystaniu z VAR - sędzia uznał, że Polak nie był faulowany. Kolejny rzut rożny skończył się kontrą Eintrachtu, w której Mijat Gacinović popędził na opuszczoną przez Ulreicha bramkę i ustalił wynik spotkania.

Dla Eintrachtu, który sezon zakończył na ósmym miejscu, wygrana w Pucharze Niemiec oznacza zdobycie pierwszego trofeum od 1988 roku.