Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Futsal: Polska odpadła z mistrzostw Europy

Kacper Tarsa
Futsalowa reprezentacja Polski zakończyła udział w rozgrywanych w Lublanie mistrzostwach Europy na fazie grupowej. Zdecydował o tym zremisowany przez Rosję pojedynek z Kazachstanem.

Aby biało-czerwoni awansowali do ćwierćfinału, Kazachowie musieli wygrać z Rosjanami 4:0 albo różnicš co najmniej pięciu bramek. Jednak już w drugiej minucie na listę strzelców wpisał się grajšcy dla Rosji Eder Lima. W drugiej połowie Kazachstan zdołał tylko wyrównać na 1:1, dzięki trafieniu innego naturalizowanego Brazylijczyka - Douglasa Juniora.

Polska z jednym punktem, zdobytym dzięki remisowi z Rosjš 1:1, zajęła trzecie miejsce w grupie B mistrzostw Europy. Kazachowie zakończyli fazę grupowš z czterema punktami, a Rosjanie z dwoma.

W poniedziałek w ćwierćfinałach UEFA Futsal Euro 2018, Kazachstan zagra z Serbiš a Rosja ze Słoweniš. Gospodarze turnieju w Lublanie w drugim sobotnim meczu sprawili największš niespodziankę imprezy - wygrali z Włochami 2:1, co dla przegranych, dwukrotnych mistrzów starego kontynentu, oznacza odpadnięcie już po fazie grupowej. Skład pozostałych dwóch ćwierćfinałów poznamy w niedzielę - pewni awansu sš już Ukraińcy, Portugalczycy i Azerowie, stawkę uzupełni Hiszpania lub Francja.

Italia odpadła na tak wczesnym etapie po raz pierwszy w historii. Dla reprezentacji prowadzonej przez Błażeja Korczyńskiego sukcesem był natomiast już sam awans do turnieju finałowego ME. Zagrali w nim po raz pierwszy od 17 lat - w 2001 roku biało-czerwoni zanotowali trzy porażki na finałach w Moskwie. Jednym z zawodników był wówczas Korczyński.

Kolejne mistrzostwa Europy rozegrane zostanš za cztery lata - w 2022 roku. Dwa lata wczeœniej odbędš się mistrzostwa œwiata.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL