Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Opinie

Przyszłość doradców to nowe technologie - wyniki Rankingu firm doradztwa podatkowego komentuje Anna Wojda

Anna Wojda
rp.pl
Oddajemy w Państwa ręce 11. już ranking firm doradztwa podatkowego. Pokazuje on, że doradcy nie mogš narzekać na brak pracy.

Dba o to ustawodawca, który przygotowuje kolejne zmiany w przepisach – do tego często w ekspresowym tempie. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcom i podatnikom trudno za nimi nadšżyć. Zadyszki w wielu wypadkach mogš dostać nawet eksperci od podatków.

Zmiany w prawie to zresztš niejedyny powód coraz większego zapotrzebowania na pomoc doradców. Firmy, zanim podejmš decyzje, które mogš wzbudzić zainteresowanie fiskusa, wolš je przedyskutować ze specjalistami. Dzieje się tak już nie tylko w dużych spółkach, ale też w niewielkich firmach. Wiele problemów przedsiębiorcy majš choćby ze zmianami w VAT i z uszczelnianiem systemu podatkowego. Pojawiły się też nowe obowišzki sprawozdawcze. To duże pole do popisu dla doradców podatkowych. Nie sš już przez klientów angażowani dopiero wtedy, gdy Ÿle się dzieje w firmie. Stajš się coraz częœciej partnerami – głównie w podejmowaniu trudnych decyzji biznesowych.

Pracy dla doradców podatkowych przybywa również dlatego, że fiskus coraz częœciej przyglšda się firmowym rozliczeniom. I w wielu wypadkach je kwestionuje – nie zawsze zasadnie. Wtedy do akcji włšczajš się doradcy, którzy w wielu wypadkach odnoszš sukcesy, często po długoletnich bataliach sšdowych zakończonych nawet przed unijnym Trybunałem Sprawiedliwoœci. Przyznane przez nas wyróżnienia w kategorii wygranych spraw sšdowych pokazujš, że warto walczyć do końca. Dzięki determinacji doradców podatkowych firmy nie musiały płacić fiskusowi gigantycznych kwot podatku, a niektóre mogły się domagać zwrotu tego, co niesłusznie zapłaciły.

Warto też zauważyć, że podatki to już nie tylko przepisy, ale i nowe technologie. To, co dzieje się na rynku, każe przypuszczać, że w przyszłoœci doradcy będš musieli łšczyć swoje usługi z rozwišzaniami informatycznymi. A to oznacza, że w kolejnych rankingach pojawi się nowa kategoria, za którš będziemy przyznawać wyróżnienia. Już w tym roku wiele firm przedstawiło rozwišzania pomagajšce klientom wypełniać nowe obowišzki sprawozdawcze. Patrzšc na to wszystko, nie obawiam się o przyszłoœć doradców. Życzę kolejnych sukcesów!

Zobacz także:

Wyniki Rankingu firm doradztwa podatkowego 2017

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL