Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Opinie

Płociński: Jak Kaczyński wprowadza faszyzm w Niemczech

Fotorzepa, Dorota Nowacka
Nie bójmy się tego powiedzieć: Polska stała się bijšcym sercem œwiatowego faszyzmu, to z ul. Nowogrodzkiej w Warszawie zbrodnicza ideologia pompowana jest w żyły stosunków międzynarodowych i zdrowych (politycznie) organów Zachodu.

Trzeba być œlepym, by tego nie widzieć. A jednak klapki na oczach majš tysišce internatów, wyœmiewajšcych bardzo wyważony, rzetelny i rozsšdny tweet Waldemara Kuczyńskiego, który w niedzielę wieczorem, tuż po ogłoszeniu szacunkowych wyników wyborów do Bundestagu, napisał tak:

„Częœć sukcesu AfD, siły groŸnej dla Polski, to robota Kaczyńskiego, jego nie waham się powiedzieć zbrodniczej polityki szczucia na Niemcy” (pisownia oryginalna).

Jakie argumenty majš ci, którzy zaatakowali zasłużonego opozycjonistę, ci – nie waham się powiedzieć – polscy rewizjoniœci, którzy próbujš udowodnić, że szczucie na Niemcy nie ma nic wspólnego z sukcesem NSDAP-bis (jak celnie Alternatywę dla Niemiec nazywa Kuczyński)? Pokrętnie tłumaczš, że niby to za mało zdecydowane reakcje na politykę historycznš RFN i nieprzemyœlanš politykę migracyjnš kanclerz Angeli Merkel, a wczeœniej przyzwolenie na nieodpowiedzialne poczynania fiskalne państw strefy euro doprowadziły do tego, że AfD konsekwencje rosła w siłę, aż stała się trzeciš siłš Bundestagu.

Na szczęœcie Waldemar Kuczyński na Twitterze nie z takimi populistami dawał już sobie radę. I zdecydowanie obalił tę argumentację jednym wpisem:

„Banda płatnych pisowskich trolli wydziwia nad moim wpisem. Powtarzam, polityka Kaczyńskiego wobec Niemiec to zbrodnia opętanego”.

Obrońca standardów debaty publicznej na szczęœcie ma się dobrze. Niestety, podobnie jak faszyzm w Polsce, a teraz - oczywiœcie przez Kaczyńskiego - także i w Niemczech...

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL